Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Washington posiela ďalšiu pomoc Ukrajine v hodnote 300 miliónov dolárov, všetky zbrane sú stiahnuté zo zásob Pentagonu

V podaní Pentagonu je to už 37. balík pomoci od vypuknutia vojny na Ukrajine.

4.5.2023 (SITA.sk) – Spojené štáty posielajú Ukrajine dodatočnú vojenskú pomoc v hodnote približne 300 miliónov dolárov.

Začiatok jarnej protiofenzívy

Ako informovalo americké ministerstvo obrany, jej súčasťou je obrovské množstvo delostreleckých nábojov, húfnic, rakiet vzduch-zem a munície.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Deje sa tak v čase, keď sa očakáva začiatok jarnej protiofenzívy ukrajinskej armády proti ruským silám.

Zásoby Pentagonu

Nový balík obsahuje rakety Hydra-70, čo sú neriadené rakety, ktoré sú odpaľované z lietadiel. Zahŕňa tiež nezverejnený počet rakiet pre vysokomobilné delostrelecké raketové systémy, mínomety, náboje do húfnic, rakety a protitankové granátomety Carl Gustaf.

Všetky zbrane stiahnu zo zásob Pentagonu, aby mohli ísť rýchlo do prednej línie.

V podaní Pentagonu je to už 37. balík pomoci od vypuknutia vojny na Ukrajine. Celková vojenská pomoc Spojených štátov tak predstavuje približne 36 miliárd dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, Zbrane
Zdroj: SITA.sk – Washington posiela ďalšiu pomoc Ukrajine v hodnote 300 miliónov dolárov, všetky zbrane sú stiahnuté zo zásob Pentagonu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií