fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Waze bude čoskoro upozorňovať na to, aby ste omylom nezabudli deti v aute!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudia zabúdajú na mnoho vecí, okrem iného ich mnoho aj strácajú. V dnešnom uponáhľanom svete to nie je nič neobvyklé. Je ťažké si však predstaviť, že zabudnete dieťa v aute. Je to niečo, ako by ste mali ísť na ulicu bez topánok. Všimnete si, že vám chýbajú, však?

Aj napriek tomu štatistika hovorí, že zabúdanie detí v aute je veľmi frekventované. Aj to bolo príčinou 23 úmrtí dojčiat v USA tento rok – tvrdí oddelenie meteorológie a vedy o klíme na Univerzite v San Jose. V skrate – za rok zomrelo 23 detí len preto, že ich niekto zabudol v aute. Ide o veľké číslo a aplikácia Waze chce pokračovaniu tohto nového trendu zabrániť.

Screenshot_20160726-095111-e1469531430622

Populárna navigácia bude upozorňovať po príchode do cieľového bodu užívateľa na to, aby dieťa v aute nezabudol. Notifikáciu bude možné v nastaveniach vypnúť. Funkcia je dostupná zatiaľ iba vo verzii Beta.

Nateraz nevieme ako dlho bude táto funkcia len vo verzii Beta aplikácie Waze, no ak má zachrániť životy – čím skôr, tým lepšie ju treba zaviesť do ostrej prevádzky.

Prečítajte si tiež:
Tvoje pery o tebe prezrádzajú viac, ako si myslíš. Zisti, ako si na tom

Zdroj: androidauthority.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií