fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

WOW! Čaká nás dokonalá nebeská show! Koncom júla zažijeme najdlhšie zatmenie mesiaca 21. storočia!

Záver mesiaca nám skrášli neopakovateľné nebeské divadlo! Meteorológovia informovali o skutočne jedinečnom úkaze, ktorého sa dočkáme v piatok 27. júla 2018. V tento deň si užijeme najdlhšie zatmenie v 21. storočí.

“Mesiac by mal vystúpiť nad obzor okolo 21:30 v momente, keď už bude vo fáze úplného zatmenia. Keďže bude tesne nad obzorom, bude opticky vyzerať nezvyčajne veľký. Maximálne zatmenie bude prebiehať okolo 22:20 a úplne zatmenie skončí o 23:13. Čiastočné zatmenie skončí o 0:19 nasledujúceho dňa,” informuje imeteo.sk.

Ako ďalej uvádza imeteo.sk, mesiac bude na oblohe sprevádzaný aj Marsom. Ten bude k Zemi veľmi blízko. “Najbližšie k našej planéte bude len niekoľko dní po zatmení, bude dokonca najbližšie k Zemi od roku 2003. Mars sa bude nachádzať južne od Mesiaca a bude relatívne jasný, takisto sfarbený do červena. Toto zatmenie bude zároveň najdlhšie úplné zatmenie v 21. storočí,” dodáva imeteo.sk.

Môžeme sa teda tešiť na dokonalú vesmírnu hru farieb 🙂

 

Zdroj: https://omeste.sk/koniec-mesiaca-nam-prinesie-jedinecny-ukaz-caka-nas-najdlhsie-zatmenie-v-21-storoci/

Video: https://youtu.be/7GLtqw0Ji_g

Foto: https://pixabay.com/sk/zatmenie-mesiaca-campus-krajina-2647295/

 

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií