fbpx
WOW! Čaká nás dokonalá nebeská show! Koncom júla zažijeme najdlhšie zatmenie mesiaca 21. storočia!

WOW! Čaká nás dokonalá nebeská show! Koncom júla zažijeme najdlhšie zatmenie mesiaca 21. storočia!

Záver mesiaca nám skrášli neopakovateľné nebeské divadlo! Meteorológovia informovali o skutočne jedinečnom úkaze, ktorého sa dočkáme v piatok 27. júla 2018. V tento deň si užijeme najdlhšie zatmenie v 21. storočí.

“Mesiac by mal vystúpiť nad obzor okolo 21:30 v momente, keď už bude vo fáze úplného zatmenia. Keďže bude tesne nad obzorom, bude opticky vyzerať nezvyčajne veľký. Maximálne zatmenie bude prebiehať okolo 22:20 a úplne zatmenie skončí o 23:13. Čiastočné zatmenie skončí o 0:19 nasledujúceho dňa,” informuje imeteo.sk.

Ako ďalej uvádza imeteo.sk, mesiac bude na oblohe sprevádzaný aj Marsom. Ten bude k Zemi veľmi blízko. “Najbližšie k našej planéte bude len niekoľko dní po zatmení, bude dokonca najbližšie k Zemi od roku 2003. Mars sa bude nachádzať južne od Mesiaca a bude relatívne jasný, takisto sfarbený do červena. Toto zatmenie bude zároveň najdlhšie úplné zatmenie v 21. storočí,” dodáva imeteo.sk.

Môžeme sa teda tešiť na dokonalú vesmírnu hru farieb 🙂

 

Zdroj: https://omeste.sk/koniec-mesiaca-nam-prinesie-jedinecny-ukaz-caka-nas-najdlhsie-zatmenie-v-21-storoci/

Video: https://youtu.be/7GLtqw0Ji_g

Foto: https://pixabay.com/sk/zatmenie-mesiaca-campus-krajina-2647295/

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Dnes nás čaká najdlhšie zatmenie Mesiaca v tomto storočí. Ako tento jav dokonale odfotiť?
Google+ Linkedin

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)