fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obávaná mafia menom Yakuza. Čo o nej ľudia (ne)vedia?

Každý aspoň raz počul o jednej z najznámejších mafií sveta. Toto je Yakuza!

Máte tip? napíšte nám mailom

Jedna z najobávanejších mafií sveta. Notorický známa pre prísne kódexy správania a pre jedny z najväčších medzinárodných zločinov všetkých čias. Toto je Yakuza. Skupina, s ktorou by si dočinenia určite mať nechcel. Zoskupenie plné kriminálnikov, v ktorom je dokopy viac členov ako v menšom až stredne veľkom meste. Pýtaš sa koľko? To sa dozvieš v článku, kde ti taktiež prezradíme aj ďalšie hrôzostrašné fakty o najväčšej mafii všetkých čias.

Vitaj v Japonsku, v krajine vychádzajúceho Slnka, ktorá je sídlom tejto organizovanej skupiny plnej organizovaných zločinov.

Yakuza “zamestnáva” viac ako 100 000 ľudí, čo z nej v skutočnosti robí najväčšiu kriminálnu skupinu na svete

Yakuza po Druhej svetovej vojne “zamestnávala” až 184 000 členov, čo bola v roku 2010 viac ako polovica celkového počtu ľudí, ktorí pracovali pre japonskú políciu (291,475).

Tresty fungujú prostredníctvom fyzického násilia. Nesplnenie alebo nedokončenie úlohy končí s tzv. “yubizume“, čo znamená amputáciu časti malíčka. V ére Meiji amputácia znamenala, že trestanec nebude schopný meč ovládať tak, ako predtým a preto tento akt robí potrestaného viac závislého na svojom nadriadenom.

Prečítajte si tiež:
Toto je 10 detí, ktoré dokázali vraždiť. Neuveríš, aké beštiálne veci spravili

Yoshio Kodama zjednotil frakcie Yakuzi a stal sa prvým “krstným otcom“. Yoshio bol extrémne naklonený pravici a peniaze dodával do proti-komunistickej pravicovej politickej strany.

Na udalostiach “Sumo” sa vyskytoval obrovský počet členov Yakuzi.

Kazuo Taoka bol otcom najväčšej japonskej rodiny s názvom Yakuza. Za to, že atakoval súpera do očí, ho prezývali aj “Kuma” (“Medveď”). Kazuo bol zastrelený do zadnej časti krku, ale prežil. Útočník bol nájdený mŕtvy o pár týždňov neskôr v niektorom z lesov v okolí mesta Kobe.

Yakuza má pevnú ruku aj v japonskom pornopriemysle. Ale to nie je všetko, majú taktiež veľkú úlohu čo sa týka sexuálnych služieb a obchodovania so zbraňami.

Yakuza je zbehlá vo vydieraní. Táto obávaná mafia má pre vydieraciu činnosť skupinu s názvom “Sokaiya“. Sokaiya tajne zhromažďuje informácie o členoch väčších spoločností, obzvlášť tých na vyšších miestach. Akonáhle zistia informácie, ktoré spomínaní ľudia držia v tajnosti, začne sa vydieranie. Hovorí sa, že táto skupina dostane vždy to, čo chce.

Yakuza nepôsobí len v Ázii, ale činnosť za hranicami zákonov bola zaznamenaná aj v Amerike.

Prečítajte si tiež:
Udržte si biely úsmev pomocou týchto piatich prirodzených spôsobov

Yakuza vidí násilnú smrť ako poetický, tragický a počestný spôsob, ako zomrieť. Pomáhajú tiež chudobným a kradnú bohatým. Touto činnosťou chcú, aby ich verejnosť videla v priaznivom svetle.

Yakuza reagovala na katastrofu spôsobenú cunami rýchlejšie, ako japonská vláda. Yakuza dodala potraviny, vodu, prikrývky a toaletné potreby do evakuačných centier na severovýchode Japonska ako prvá.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií