fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7-ročná Youtube hviezda: chlapec si za uplynulý rok zarobil 22 miliónov

Máte tip? napíšte nám mailom

Najväčšia detská hviezda Youtube sveta je malý chlapec zo základnej školy, ktorý sa preslávil miliónmi videorecenzií hračiek.

Ryan, 7-ročný “hostiteľ” svojej šou nazývanej Ryan ToysReview, obľúbeného kanála na prehliadku najnovších hračiek, vyskočil z 8. čísla na absolútnu jednotku. Publikoval tak časopis Forbes, ktorý každoročne zverejňuje zoznam hviezd zarábajúcich najviac peňazí. Rodinný kanál Ryan ToysReview zarobil k 1. júnu 2017 približne 22 miliónov dolárov.

Ryanov kanál sa stal známym na verejnosti v roku 2016, kedy ho predstavil americký technologický web The Verge. V tom čase bol na sociálnej platforme Youtube známy už rok. Za videami stoja Ryanovi rodičia, ktorí tomu venujú nie málo času – videá natáčajú a pridávajú takmer na dennej báze.

Ryanov kanál má viac ako 17 miliónov odberateľov. Zdroj: youtube.com

Tento nečakaný úspech sa začal celkom nevinne po tom, ako Ryan, 4-ročný fanúšik videí o hračkách, požiadal svojich rodičov o vlastné videá. Kanál sa rozbiehal pomaly až do roku 2015, kedy sa stal vírusovým. Mega úspešné video s viac než 935 miliónmi zobrazeniami ukazuje, ako chlapec otvorí a preskúma krabicu obsahujúcu viac ako 100 hračiek z radu Pixar “Cars”.

Ryanov svet

Kanál má momentálne tendenciu recenzovať nové hračky alebo detské potravinárske výrobky a videá zvyčajne obsahujú seriózny a nadšený komentár od Ryana s mimo-kamerovým vedením svojich rodičov.

Podľa agentúry Reuters uzavrel Ryan začiatkom tohto roka dohodu s Walmartom o predaji hračky s názvom “Ryan’s World”. Predáva sa výlučne vo viac ako 2 500 amerických obchodoch a webových stránkach spoločnosti Walmart. “Ryanov svet” bol prvým tovarom, ktorý mal byť predávaný po Pocket.Watch – detskej mediálnej značke niekoľkých online hviezd.

Ryan ToysReview má 17 miliónov sledovateľov a podľa magazínu Forbes získal dokopy 26 miliárd zobrazení. Pozrite si virálne video z roku 2015, ktoré obletelo svet:

Zdroj: businessinsider.com

Prečítajte si tiež:
Zdeno Chára nahral emotívny odkaz. Ďakuje ľuďom, ktorí bojujú s koronavírusom
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií