fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Keď zábava prekračuje medze slušnosti: Youtuber dal bezdomovcovi sušienky Oreo plnené zubnou pastou

Súd ho poslal do väzenia

Máte tip? napíšte nám mailom

Známy španielsky youtuber si odsedí vo väzení 15 mesiacov a musí zaplatiť pokutu 22-tisíc eur. Ešte v januári 2017 zverejnil video, na ktorom nachytal muža, keď mu ponúkol sušienky plnené zubnou pastou.

ReSet, vlastným menom Kanguhua Ren, má na Youtube takmer 1,3 milióna odberateľov. Resp. mal, pretože minulý rok si založil nový účet – na ňom má vyše 26o-tisíc odberateľov. Narodil sa v Číne, no už od detstva žije v Španielsku.

Väzenie, peňažná pokuta aj pozastavenie všetkých účtov

21-ročnému Renovi nariadil súd v Barcelone 15 mesiacov vo väzení a zaplatiť obeti odškodné vo výške približne 22-tisíc eur. Okrem toho rozhodli o pozastavení všetkých jeho účtov na sociálnych sieťach (nielen YouTube) na 5 rokov, informoval New York Times. Údajne je však málo pravdepodobné, že si trest aj skutočne odsedí, pretože španielske zákony umožňujú pozastaviť tresty do dvoch rokov pre páchateľov nenásilných trestných činov.

K bezdomovcovi sa takto ešte nikto nesprával

Bolo to ponižujúce video, ktoré si vyslúžilo na sociálnych sieťach množstvo reakcií. ReSet mal v tom čase, teda v januári 2017, 19 rokov. Jeden z jeho sledovateľov ho vyzval k tomu, aby nakrútil takýto žart, v ktorom nahradil krém v sušienke zubnou pastou. Falošné Oreo dal následne bezdomovcovi sediacemu pred supermarketom v Barcelone spolu s 20 eurami. Muža identifikovali ako Gheorge L., 52-ročný, pôvodom z Rumunska, ktorý bol pred tým, ako emigroval do Španielska, pastierom. Po zjedení sušienok zvracal.

Podľa novín El País povedal, že odkedy žije na ulici, takto zle s ním nikto nezaobchádzal. Píše o tom portál news.com.

Prečítajte si tiež:
Vysokoškolský život očami študentov: z týchto 6 vecí sa obáva a teší každý študent!

Video si vyslúžilo množstvo negatívnych reakcií, youtuber sa ho teda rozhodol nahradiť ďalším – bezdomovcovi ponúkol ďalších 20 eur. Podľa polície ponúkol neskôr Ren dcére bezdomovca 300 eur, ako odmenu za to, že nepodá žalobu.

Robí to preto, že to baví ľudí

Vo svojej obhajobe 21-ročný youtuber uviedol, že išlo len o zlý vtip, za ktorý sa chcel ospravedlniť. „Robím veci len pre to, aby som spravil šou. Ľudí baví to, čo je morbídne,” povedal súdu podľa španielskych médií. Sudkyňa však poznamenala, že len vďaka tomuto videu zarobil cez reklamy viac ako dvetisíc eur.

„Toto nebol izolovaný akt,“ uzavrela vo svojom rozhodnutí sukyňa Rosa Aragonés. V iných videách mladý youtuber tiež ukázal „kruté správanie“ voči „ľahkým alebo zraniteľným obetiam“, píše sa v rozsudku. Súd nevidel humor a vtipnú stránku, uznal Rena vinného z porušenia morálnej integrity bezdomovca.

O originálnom videu, ktoré bolo z Youtube odstránené, Ren povedal, že možno „zašiel trochu ďaleko”, no má to vraj aj pozitívnu stránku. Ren totiž vyslovil názor, že muž si aspoň umyl zuby, čo zrejme nerobil, odkedy sa ocitol na ulici.

Prečítajte si tiež:
Chystáte sa do kina? Prehľad filmov, ktoré majú premiéru v Januári! #2
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií