Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z bytu sa v noci ozýval zúfalý krik a plač malých detí, batoľa bolo zakrvavené a dospelí na mol (foto)

U jednej ženy bola hodnota alkoholu v dychu viac ako 1,5 promile, u muža bol výsledok takmer 3 promile, ďalšia žena test na alkohol odmietla.

15.2.2023 (SITA.sk) – Dospelí sa opili a tri maloleté deti v noci zúfalo plakali. Políciu zalarmovali susedia, ktorí zaregistrovali, že tri maloleté deti v noci krátko pred 04:00 ráno kričia a plačú, a nadobudli pocit, že deti sú priamo ohrozené na živote a zdraví.

Hrdinom sa stal 3-ročný chlapček, ktorý spolupracoval s policajným vyjednávačom. O prípade informuje na sociálnej sieti trnavská krajská polícia.

Policajtom otvoril 3-ročný chlapček

Policajná hliadka sa snažila s obyvateľmi bytu najskôr skontaktovať cez bytový zvonček. Na zvonenie však nikto nereagoval, a preto policajtov do bytovky vpustil sused. Spoza bytových dverí počuli plač a krik malých detí.

„Policajnému vyjednávačovi, ktorý bol práve v službe, sa podarilo úspešné nadviazať komunikáciu s iba 3-ročným chlapčekom, ktorý stál za dverami. Policajti tak nemuseli riskovať a dvere násilne otvoriť. Trpezlivým prístupom sa nakoniec policajtom podarilo malého hrdinu presvedčiť, aby dvere otvoril,“ píše v statuse polícia.

V byte sa okrem chlapca nachádzalo 8-mesačné dievčatko, ktoré bolo na tvári zakrvavené aj s viditeľným opuchom nad okom. Ďalší, jeden a polročný chlapček bol aj so starším chlapcom bez zranenia.

Spolu s deťmi boli v byte tri dospelé osoby, ktoré na výzvy vôbec nereagovali a javili známky požitia alkoholu. V jednej z izieb bol otvorený navyše balkón, v priestore bola citeľná zima a neporiadok.

Dievčatko skončilo v nemocnici

Vzhľadom na stav detí, pomery v byte a zranenie dievčatka policajti vyrozumeli záchranku aj pracovníkov sociálnej kurately. Komunikácia s dospelými bola podľa polície veľmi sťažená, pretože dve osoby, muž aj žena, mali pozitívne dychové skúšky na alkohol.

„U jednej ženy bola hodnota viac ako 1,5 promile, u muža bol výsledok takmer 3 promile. Ďalšia žena test na alkohol odmietla,“ uviedla ďalej k prípadu polícia.

Dve deti si z miesta odviezla stará mama a dievčatko nakoniec skončilo v starostlivosti skalických lekárov. Skalickí policajti teraz riešia v spolupráci s pracovníčkami sociálnej kurately zanedbanú starostlivosť o deti a zranenie maloletej osoby. Okolnosti celého prípadu polícia naďalej preveruje.

Viac k témam: Alkohol, Krimi, zanedbanie starostlivosti o deti
Zdroj: SITA.sk – Z bytu sa v noci ozýval zúfalý krik a plač malých detí, batoľa bolo zakrvavené a dospelí na mol (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií