Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z Charkovskej oblasti už evakuovali vyše 7500 civilistov, medzi nimi boli deti aj zdravotne postihnutí

Uviedol to v utorok gubernátor oblasti Oleh Synjehubov.

14.5.2024 (SITA.sk) – Zo severu ukrajinskej Charkovskej oblasti pre ruské útoky evakuovali viac ako 7 500 civilistov. Uviedol to v utorok gubernátor oblasti Oleh Synjehubov.

Zo 7 531 ľudí, ktorí boli doteraz evakuovaní, je 568 detí a 201 ľudí so zdravotným postihnutím, dodal gubernátor. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Útok na Charkovskú oblasť Rusko odštartovalo 10. mája v smere na obec Lypci a mesto Vovčansk. Podľa tajomníka ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksandra Lytvynenka Rusi do ofenzívy nasadili viac ako 30-tisíc vojakov.

Ukrajinský generálny štáb v pondelok uviedol, že Rusko má „taktický úspech“ v boji o Vovčansk, ktorý leží necelých päť kilometrov od ruských hraníc.

Na severnom okraji mesta prebiehajú aktívne prestrelky,“ uviedol v utorok gubernátor Charkovskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský generálny štáb
Zdroj: SITA.sk – Z Charkovskej oblasti už evakuovali vyše 7500 civilistov, medzi nimi boli deti aj zdravotne postihnutí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií