Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z karikatúry pre Lipšica od prokurátorov ÚŠP sršala nenávisť, zloba a neúcta, myslí si Žilinka

Generálny prokurátor poukazoval na karikatúru od umelca Danglára, ktorú dali prokurátori ÚŠP na narodeniny svojmu šéfovi Danielovi Lipšicovi.

20.6.2024 (SITA.sk) – Prerozdelenie prokurátorov bývalého Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na rôzne, aj netrestné oddelenia generálnej prokuratúry, ako napríklad odbor väzenstva alebo legislatívy, nie je pomstou prokurátorom, ale je to úplne v poriadku a v súlade so zákonom.

Na štvrtkovom zasadnutí Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR to skonštatoval generálny prokurátor Maroš Žilinka. Ak podľa neho hovoria o nenávisti niektorí prokurátori, ktorí dali svojmu šéfovi namaľovať obraz, z ktorého podľa neho „srší nenávisť, zloba a elementárna neúcta k nadriadeným a osobám obvineným, odsúdeným či podozrivým“, nemajú na takéto tvrdenia právo.

„V tejto súvislosti môžem povedať, že môjmu rozhodnutiu, ktorý prokurátor bude začlenený na ktoré oddelenie, ktorý odbor alebo ktorý útvar, predchádzalo prerokovanie danej problematiky vo vedení generálnej prokuratúry,“ doplnil Žilinka.

Generálny prokurátor poukazoval na karikatúru od umelca Danglára, ktorú dali prokurátori ÚŠP na narodeniny svojmu šéfovi Danielovi Lipšicovi. Na nej Lipšic s mečom bojuje proti viachlavému drakovi, ktorý má okrem hláv Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Jaroslava Haščáka a už odseknutých hláv Dušana Kováčika a Zoroslava Kollára aj hlavy Žilinku a jeho námestníka Jozefa Kanderu.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Premiér Slovenskej republiky, prokurátori, Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR
Zdroj: SITA.sk – Z karikatúry pre Lipšica od prokurátorov ÚŠP sršala nenávisť, zloba a neúcta, myslí si Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií