fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z Kuchajdy vylovili pneumatiky, stoličky i mikrovlnku

Pneumatiky, kuchynské nádoby, ale aj mikrovlnku či množstvo nebezpečných odtrhnutých rybárskych vlascov a háčikov vytiahli potápači pri čistení prírodného kúpaliska Kuchajda v bratislavskom Novom Meste

Máte tip? napíšte nám mailom

Po uvoľnení niektorých opatrení v súvislosti s novým koronavírusom je totiž Kuchajda opäť pre verejnosť prístupná, návštevníci však musia dodržiavať viaceré nariadenia.

,,Pracovníci oddelenia životného prostredia mestskej časti a EKO-podniku VPS v spolupráci s dodávateľskou organizáciou Octopus urobili maximum, aby po opätovnom sprístupnení verejnosti boli priestory prírodného areálu čisté a bezpečné,” informuje na webe mestská časť.

Pri povrchovom čistení vyzbierali predovšetkým plastové poháre a fľaše

Pri povrchovom čistení vyzbierali predovšetkým plastové poháre a fľaše, sklenené poháre či drevené obloženie z rozpadajúcej sa reštaurácie. Na dne jazera sa odpad nachádzal najmä pod mólom a v jeho okolí. Nebezpečného, najmä kovového a často aj ulitníkmi pokrytého odpadu, vytiahli potápači z vody v objeme približne jedného metra kubického.

,,Išlo o kovové armatúry, kuchynské nádoby, pneumatiky z auta, sklenené fľaše, igelitové vrecká, dokonca i mikrovlnnú rúru. Podobnú mikrovlnku sme našli a odstránili už v minulom roku. Zdá sa, že majiteľ zrušeného bufetu pri jeho likvidácii všetko nahádzal do jazera,” skonštatoval Tomáš Rácz zo spolku Octopus s tým, že z plážovej časti areálu odstránili aj množstvo sklenených obalov.

Prečítajte si tiež:
Geniálne a šialené surreálne diela od majstra manipulátora!

Potápači vytiahli z vody aj niekoľko uhynutých rýb

Potápači vytiahli z vody aj niekoľko uhynutých rýb, bol to však úhyn v prirodzenej miere. Vážnym problémom podľa nich je však množstvo odtrhnutých rybárskych vlascov a háčikov. Ide o drobný a nenápadný materiál, ktorý napriek veľkej snahe nie je možné vyčistiť úplne, a o to je nebezpečnejší.

Nové Mesto opätovne sprístupnilo prírodný areál Kuchajda 1. mája. Spolu s Kuchajdou otvorila mestská časť aj voľnočasový priestor na šport, rekreáciu a oddych Jama. Oba areály zatvorila samospráva v rámci preventívnych opatrení v polovici marca.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr banm

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií