Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z najvyššej aktívnej sopky v Eurázii vychrlil popol až do výšky 13 kilometrov, úrady nariadili preventívne opatrenia (foto+video)

Erupcie Kľučevskej sopky poslali popol až do výšky 13 kilometrov nad morom.

1.11.2023 (SITA.sk) – Obrovské stĺpy popola v stredu vychrlili z najvyššej aktívnej sopky v Eurázii, čo prinútilo úrady zatvoriť školy vo dvoch mestách na riedko osídlenom ruskom polostrove Kamčatka.

Erupcie Kľučevskej sopky poslali popol až do výšky 13 kilometrov nad morom, uviedli úrady.

Neboli hlásené žiadne zranenia, úrady však nariadili preventívne zatvoriť školy v obciach Usť-Kamčatsk a Kľuči, ktoré majú približne 5-tisíc obyvateľov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Obec Kluči sa nachádza asi 30 kilometrov od sopky a Usť-Kamčatsk leží zhruba 50 kilometrov ďaleko. Stratovulkán s výškou 4 650 metrov bol v ostatných rokoch viackrát aktívny.

Kamčatka je jednou z najkoncentrovanejších oblastí geotermálnej aktivity na svete. Nachádza sa tam približne 30 aktívnych sopiek.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: erupcia sopky, Sopka
Zdroj: SITA.sk – Z najvyššej aktívnej sopky v Eurázii vychrlil popol až do výšky 13 kilometrov, úrady nariadili preventívne opatrenia (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií