fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo už 151 ľudí, väčšina sa vyliečila doma

40 pacientov bolo hospitalizovaných a 111 sa vyliečilo v domácej izolácii.

Máte tip? napíšte nám mailom

Za utorok pribudlo 28 ľudí s pozitívnym testovaním na ochorenie COVID-19. Podľa štatistík NCZI bolo za včera 1411 vzoriek negatívnych.

Celkový počet pacientov pozitívnym COVID-19 je 863

Celkový počet pacientov s negatívnym výsledkom je tak 30 628. Celkový počet pacientov s pozitívnym výsledkom je 863.

Z ochorenia sa vyliečilo 151 ľudí

Z ochorenia COVID-19 sa na Slovensku doteraz vyliečilo podľa hlásení regionálnych úradov verejného zdravotníctva 151 ľudí. 40 bolo hospitalizovaných a 111 sa vyliečilo v domácej izolácii.

Hospitalizovaných je 141 pacientov s COVID-19

Aktuálne je na Slovensku hospitalizovaných v súvislosti s novým koronavírusom podľa údajov NCZI 141 pacientov. V nemocniciach je s potvrdeným koronavírusom 67  ľudí, s podozrením na toto ochorenie 74.

Na JIS sa aktuálne nachádza 5 pacientov, na pľúcnej ventilácii 4.

Kto sú vyliečení pacienti

Nakazený pacient, ktorý mal potvrdený COVID-19 a následne mu ustúpili príznaky ochorenia COVID-19, musí byť, ešte dva týždne v karanténe.

Ak sa u neho neprejavujú žiadne príznaky ochorenia, musí byť ešte dvakrát negatívne testovaný a napokon je vyhlásený za vyliečeného človeka, ktorý prekonal ochorenie COVID-19. Toto sú vyliečení pacienti podľa WHO.

Prečítajte si tiež:
Oddnes platia nové opatrenia. Tu ich nájdete na jednom mieste

Liečba koronavírusu

Koronavírus COVID-19 je vírusové ochorenie a zaraďujeme ho medzi kvapôčkovú infekciu. Na koronavírus neúčinkujú žiadne antibiotiká. Overená očkovacia látka zatiaľ neexistuje. Liečba je symptomatická. U ľudí infikovaných novým koronavírusom sa zahajuje podporná liečba, ktorá zmierňuje príznaky infekcie.

K podpornej liečbe sa využívajú bežne dostupné lieky. Liečba je individuálna a vychádza z konkrétnych potrieb pacienta. Väčšina ľudí, ktorí sa nakazia, má mierny priebeh ochorenia a zotaví sa. U starších ľudí, osôb s oslabenou imunitou či pridruženými chronickými ochoreniami je väčšia pravdepodobnosť vážnejšieho priebehu ochorenia. Príznaky nákazy ako sú napríklad horúčka alebo zápal môžu skomplikovať aj tehotenstvo.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií