Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z RTVS chcú urobiť slúžku. Progresívci a SaS pozývajú na ďalší protest na záchranu verejnoprávneho telerozhlasu (video)

Protest sa bude v stredu 15. mája na Námestí slobody v Bratislave, o šiestej večer.

14.5.2024 (SITA.sk) – Progresívne Slovensko (PS) a Sloboda a Solidarita (SaS) pozývajú na ďalší protest na podporu Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Bude sa konať v stredu 15. mája na Námestí slobody v Bratislave, o šiestej večer.

Záchrana telerozhlasu

Na spoločnej tlačovej besede o tom informovali predsedovia oboch politických subjektov, Branislav Gröhling (SaS) a Michal Šimečka (PS).

Ide o protestné zhromaždenie za záchranu verejnoprávneho telerozhlasu. Šimečka zdôraznil potrebu silného verejnoprávneho média pre spoločnosť.

Hlasná trúba tejto vlády

„My sa obávame, že ak sa im podarí ovládnuť RTVS, tak z nej chcú urobiť slúžku, hlásnu trúbu tejto vlády. Preto sa tomuto plánu treba postaviť,“ uviedol šéf progresívcov.

Obaja lídri politických subjektov predpokladajú, že v stredu 15. mája bude v rámci mimoriadnej schôdze zaradený predmetný návrh zákona týkajúci sa verejnoprávneho telerozhlasu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predseda Progresívneho Slovenska, predseda sas, Protest, verejnoprávne médiá
Zdroj: SITA.sk – Z RTVS chcú urobiť slúžku. Progresívci a SaS pozývajú na ďalší protest na záchranu verejnoprávneho telerozhlasu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií