fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z ruského zajatia sa počas výmeny zajatcov vrátilo viac ako 130 osôb, uviedol Jermak

Sú medzi nimi vojaci, príslušníci pohraničnej stráže, národnej gardy, námorníci či pracovníci špeciálnej dopravnej služby, ktorých zajali na fronte v Bachmute, Soledare, Zaporižžii a Chersone.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajina a Rusko mali v uplynulých dňoch „veľkú veľkonočnú výmenu zajatcov“. Šéf úradu ukrajinského prezidenta Andrij Jermak na komunikačnej platforme Telegram informoval, že v rámci výmeny sa domov dostalo 130 ľudí.

Sú medzi nimi vojaci, príslušníci pohraničnej stráže, národnej gardy, námorníci či pracovníci špeciálnej dopravnej služby, ktorých zajali na fronte v Bachmute, Soledare, Zaporižžii a Chersone. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Jermak na Telegrame prízvukoval, že podstatou Veľkej noci, ktorú pravoslávni veriaci oslavujú v týchto dňoch, je nádej. „Presne to cítili príbuzní vojnových zajatcov, ktorí na nich tak dlho čakali,“ povedal.

Veľkú výmenu zajatcov oznámil Jermak aj v pondelok. V rámci nej sa domov dostalo 100 Ukrajincov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Väzni, vojna na Ukrajine, vojnoví zajatci
Zdroj: SITA.sk – Z ruského zajatia sa počas výmeny zajatcov vrátilo viac ako 130 osôb, uviedol Jermak © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií