fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Za 500-eurovú odmenu by išlo voliť takmer 90 percent voličov, bez odmeny by k urnám niektorí neprišli

Agentúra AKO realizovala výskum od 7. do 13. marca na vzorke 1 000 respondentov.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.3.2023 (SITA.sk) – Za predpokladu, že za účasť vo voľbách dostanú voliči 500-eurovú odmenu, voliť by išlo 89,2 percenta oslovených voličov. Bez odmeny by išlo k voľbám 67,5 percenta voličov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu Analýzy Na hrane televízie Joj. Agentúra realizovala výskum od 7. do 13. marca na vzorke 1 000 respondentov.
Matovič chce opäť zdaniť mimoriadny zisk Slovnaftu, peniaze by šli na 500-eurovú odmenu za účasť na voľbách (video)
Podľa prieskumu by 65,8 percenta opýtaných volilo stranu, ktorú plánovalo, a to aj napriek možnej 500-eurovej odmene. Stranu, ktorá im bude v tej chvíli sympatická, by kvôli odmene volilo 20,1 percenta účastníkov prieskumu. Voliť nepôjde 8,1 percenta respondentov, aj keby za účasť vo voľbách dostali odmenu, pričom 3,1 percenta by volilo stranu, ktorá danú odmenu vybavila.
Voľby by vyhral Smer-SD, Hlas tesne druhý a Matovič s OĽaNO by skončil pred bránami parlamentu
Z prieskumu taktiež vyplynulo, že 0,2 percenta ľudí by za odmenu hodilo do volebnej urny len prázdnu obálku. „Odmena by presvedčila hlavne voličov, ktorí zvyknú odpovedať, že nevedia koho by v súčasnosti volili, pričom 84 percent z nich by išlo za odmenu voliť, z respondentov odpovedajúcich pri klasických preferenciách, že nepôjdu voliť, by odmena motivovala 40,3 percenta,” uviedla agentúra.

Prečítajte si tiež:
Úrad verejného ochrancu práv je mesiace paralyzovaný, podľa Marcinkovej má 400 nevyriešených podnetov (video)

Viac k témam: 500 eurová odmena, Parlamentné voľby
Zdroj: SITA.sk – Za 500-eurovú odmenu by išlo voliť takmer 90 percent voličov, bez odmeny by k urnám niektorí neprišli © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií