fbpx
Za hodinku v olivovom raji

Za hodinku v olivovom raji

Kto chce zažiť v Taliansku neopozerané veci, klikol správne. V mojej najobľúbenejšej krajine som sa tento raz nechala viesť rodákom z Rimini. Fotograf a módny dizajnér Marco Morosini odporúča nasledujúce miesta.

BRISIGHELLA

Zdroj: LULU

Do takmer osemtisícového mestečka vzdialeného sedemdesiat kilometrov od Bologne okrem Marca chodia víkendovať najmä Milánčania. Obľúbili si ho pre výborné reštaurácie. Do ktorejkoľvek zájdete, nenájde sa jedlo, v ktorom by kuchár nepoužil aspoň kvapku olivového oleja. V provincii Brisighella rastú vraj najlepšie olivy v celej krajine. Olivové háje sú totiž v údolí, takže sú chránené pred studeným vetrom.

Zdroj: LULU

Ľuďom sa máli kupovať olej v klasických sklenených fľašiach, chodia si ho doslova tankovať. Rovnako tak aj víno. Ďalším dôvodom návštevy je výhľad z terasy pri stredovekej pevnosti. Vystriedala niekoľko majiteľov, dnes je v rukách regiónu. Sprístupňujú ju len na výnimočné príležitosti. Na prechádzku pomedzi mestské historické domčeky budete tiež dlho spomínať.

VILLA ABBONDANZI

Zdroj: LULU

Celkom inú atmosféru cítiť za jej bránami. Wellnessový areál je len tri kilometre od rušného mesta Faenza. Ticho a pokoj, ktoré tam vládnu navodzujú pocit, že ste ďaleko mimo civilizácie. Rušiť vás môže jedine škrekot plameniakov.

Zdroj: LULU

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Google+ Linkedin

Autor:

Som LULU - cestovateľka telom i dušou. Raz sa mi určite podarí precestovať celý svet J Kým sa tak ale stane, musím urobiť ešte veľa televíznych reportáží do markizáckeho magazínu Reflex, napísať množstvo cestopisov do časopisov, odporučiť zaujímavé destinácie na svoj cestovateľský blog luluontheroad.com, priniesť skvelé infošky z ciest aj pre vás na klocher.sk a vyspovedať stovky zaujímavých Spišiakov v mojej levočskej talkshow Na kus reči s... Presne tomu všetkému sa venujem, ak sa práve nebalím na ďalšiu cestu, nesedím v lietadle alebo neochutnávam dobroty na lokálnych trhoviskách. V kufri mám vždy zbalenú dobrú knihu a so sebou beriem stále aj skvelú náladu a úsmev. V podstate tie mi nechýbajú ani vtedy, keď som doma a pracujem.