fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Za hodinku v olivovom raji

Kto chce zažiť v Taliansku neopozerané veci, klikol správne. V mojej najobľúbenejšej krajine som sa tento raz nechala viesť rodákom z Rimini. Fotograf a módny dizajnér Marco Morosini odporúča nasledujúce miesta.

BRISIGHELLA

Zdroj: LULU

Do takmer osemtisícového mestečka vzdialeného sedemdesiat kilometrov od Bologne okrem Marca chodia víkendovať najmä Milánčania. Obľúbili si ho pre výborné reštaurácie. Do ktorejkoľvek zájdete, nenájde sa jedlo, v ktorom by kuchár nepoužil aspoň kvapku olivového oleja. V provincii Brisighella rastú vraj najlepšie olivy v celej krajine. Olivové háje sú totiž v údolí, takže sú chránené pred studeným vetrom.

Zdroj: LULU

Ľuďom sa máli kupovať olej v klasických sklenených fľašiach, chodia si ho doslova tankovať. Rovnako tak aj víno. Ďalším dôvodom návštevy je výhľad z terasy pri stredovekej pevnosti. Vystriedala niekoľko majiteľov, dnes je v rukách regiónu. Sprístupňujú ju len na výnimočné príležitosti. Na prechádzku pomedzi mestské historické domčeky budete tiež dlho spomínať.

VILLA ABBONDANZI

Zdroj: LULU

Celkom inú atmosféru cítiť za jej bránami. Wellnessový areál je len tri kilometre od rušného mesta Faenza. Ticho a pokoj, ktoré tam vládnu navodzujú pocit, že ste ďaleko mimo civilizácie. Rušiť vás môže jedine škrekot plameniakov.

Zdroj: LULU

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií