fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Za sobotu Česku pribudlo 260 nakazených, podiel pozitívnych testov je najvyšší od 10. marca

V sobotu v Česku pribudlo 260 ľudí s potvrdenou nákazou koronavírusom. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Počet nových prípadov choroby covid-19 spôsobených koronavírusom bol v sobotu skoro o stovku väčší ako v piatok informuje reflex.cz. Vyplýva to z údajov na webe ministerstva zdravotníctva. Od marca, kedy sa v Česku objavili prvé prípady nákazy koronavírusom, bolo doteraz v Českej republike zaznamenaných 11.298 prípadov covidu-19. Väčšina nakazených sa už z choroby vyliečila, chorých je aktuálne 3270.

Piatkový nárast o 168 nakazených prekonal denné prírastky

Už piatkový nárast o 168 nakazených prekonal denné prírastky prípadov Covidu-19 za viac ako dva mesiace. Hlavná hygienička Jarmila Rázová povedala v sobotu Českému rozhlasu – Rádiožurnálu, že piatkový vysoký denný nárast môže súvisieť s intenzívnym testovaním v lokálnych ohniskách. V piatok napríklad hygienici zahájili ďalšie plošné testovanie pracovníkov ťažobnej firmy OKD na dole ČSM-Sever vo Stonava na Karvinsku. Ďalšie lokálne ohniská sú ešte v ďalšom bani na Karvinsku – ČSM-Juh – alebo v podniku na výrobu automobilových súčiastok Magna Exteriors (Bohemia) na Liberecku.

Testovanie ohnísk

Z plošného testovania v spoločnosti OKD na Karvinsku na koronavírus vychádza až desať percent pozitívnych testov. Zatiaľ je ale vyhodnotená len časť vzoriek, povedal ČTK v sobotu večer Petr Kopřivík z Krajskej hygienickej stanice v Ostrave. Výsledky testovania zatiaľ hygienici nezverejnili. Plošné testovanie pracovníkov baní a ich blízkych má pokračovať do utorka. Celkovo má byť otestovaných viac ako 3000 ľudí.

Prečítajte si tiež:
POZOR! Tieto COVID OPATRENIA platia od pondelka

Počty testov vykonaných za sobotu ani podiel nových prípadov covidu-19 zatiaľ ministerstvo neuviedlo.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj reflex
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií