fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Za včera pribudlo rekordne najviac prípadov COVID-19 od začiatku pandémie

Za včera pribudlo 3 042 pozitívnych ľudí identifikovaných klasickou cestou pomocou PCR testov.

Máte tip? napíšte nám mailom
,,Je to slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94% voči minulej sobote,” informuje premiér Igor Matovič.
,,Čo z toho vyplýva?
1) rýchlosť šírenia vírusu Covid-19 neustáva, bolo správne nasadiť lockdown, aby sme znížili mobilitu ľudí a tým aj pravdepodobnosť prenosu nákazy.
2) samotný lockdown, tak ako je na Slovensku koncipovaný (milióny ľudí naďalej pracujú), je nedostatočný pri tak výraznej dynamike. Kľúčovú úlohu na zastavenie rastu musí preto zohrať celoplošné testovanie.
3) spoliehať sa však len na efekt jemného lockdownu v kombinácii s masívnym celoplošným testovaním stačiť nebude. Absolútne kľúčové je dodržiavať nasledovné týždne základné pravidlá Rúško-Odstup-Ruky.
4) najväčší nepriateľ nášho spoločného úspechu by bol pocit falošnej negativity. To je pocit, keď ľudia po PCR aj antigénových testoch v momente keď zbadajú výsledok “negatívny”, začnú žiť výrazne menej opatrne. Aj v jednom aj v druhom prípade však infekčnosť môže prepuknúť v nasledovných dňoch. Tento efekt falošného pocitu negativity je o to nebezpečnejší pri antigénových testoch, keďže tie cca 2/3 pozitívnych s nízkou vírusou náložou zachytiť nevedia.
5) vyhráme, len ak budeme opatrní až do konca boja,” píše na sociálnych sieťach Igor Matovič.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií