fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

11. september 2001 – zábery jediného fotografa, ktorý zahynul pri páde Dvojičiek

Máte tip? napíšte nám mailom

11. september 2001 sa bolestivo vpísal do novodobej histórie ľudstva. Útok si vyžiadal množstvo obetí, vrátane spravodajského fotografa Billa Biggarta, ktorého fotografie z tohto dátumu si dnes ukážeme.

V septembri roku 2001 otriasol nielen Spojenými štátmi, ale celým svetom teroristický útok na Svetové obchodné centrum (Dvojičky) v New Yorku. Útočníci z teroristickej skupiny al-Káida vtedy uniesli 4 lietadlá. Z toho 2 zaútočili na spomínané Dvojičky, tretie narazilo do budovy vedenia Ministerstva obrany USA (Pentagonu) vo Virgínii a štvrte lietadlo spadlo v neobývanej zóne v Pensylvánii po tom. Neprežil nikto, kto sa nachádzal na palubách týchto unesených lietadiel.

Počet obetí pri tomto teroristickom útoku sa vyšplhal na 2 995 a počet zranených sa pohyboval okolo 6-tisíc. Na mieste útoku na Svetové obchodné centrum sa nachádzal aj spravodajský fotograf, Bill Biggart.

Bill sa narodil v roku 1947 v Berlíne do rodiny konzervatívneho armádneho dôstojníka. Mal 11 súrodencov, a preto sa musel naučiť prejaviť svoj názor nahlas a jasne, čo neskôr využil. Spolu s rodinou bol nútený opustiť Berlín na jednom z posledných vlakov predtým, než bol postavený Berlínsky múr. Odišli do USA a tam sa Bill živil ako komerčný fotograf, jeho snom však bolo venovať sa fotožurnalistike. V roku 1985 sa jeho sen splnil a začal pracovať ako spravodajský fotograf. Pre čo najlepšie a najautentickejšie zábery cestoval po celom svete a nezastavilo ho ani nebezpečenstvo, ktoré mu hrozilo. 11-tého septembra sa rozhodol, že svetu prinesie autentické zábery z tetoristického útoku. Jeho život tam však vyhasol, no jeho fotografie sa zachovali.

Prečítajte si tiež:
Od dnes sa môžu opäť konať bohoslužby. Ako budú vyzerať?

Pokračovanie na ďalšej strane

Pokračovanie na ďalšej strane

Zdroj: billbiggart.comwikipedia

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií