fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zábery, ktoré trhajú srdce: Slovák hovorí o vážnej situácii v Číne aj o zúfalstve lekárov

Máte tip? napíšte nám mailom

Jaroslav Kurťák vo videu opísal situáciu, ktorá momentálne vládne v Číne. Koronavírus zabíja aj naďalej a lekári sú bezmocní.  

Nový koronavírus, ktorý sa v Číne objavil koncom roka 2019, už pripravil o život 80 ľudí. Situácia je skutočne vážna, pretože vírus už nie je prítomný len v Číne, ale aj v európskych krajinách. Výskyt vírusu preverujú nielen vo Francúzsku či Rakúsku, ale dnes už aj v Českej republike.

Slovák hovorí o situácii v Číne

Počas uplynulého týždňa zverejnil video aj Slovák Jaroslav Kurťák, ktorý sa nachádza v Číne. Na začiatku zhrnul informácie o koronavíruse z médií. Čína uzatvorila ďalších 12 miest, kde vytvorili karanténu pre 35 miliónov ľudí. Dokopy je to 55 miliónov ľudí, ktorí sú v karanténe.

„Pre nás je to nepredstaviteľné číslo. To akoby ste vzali všetkých obyvateľov Česka, Poľska a Slovenska a dali ich do karantény,” vysvetľuje Jaroslav Kurťák vo svojom videu.

Neuveriteľná je aj správa o tom, že čínska vláda vo Wu-Chane postaví za pár dní novú nemocnicu, kde bude zhruba tisíc lôžok. To sú informácie, ktoré nám ponúkajú nielen slovenské, ale najmä svetové médiá. Slovák sa však pozrel na reálnejšiu stránku celej situácie. Opísal, že mnoho lekárov doslova rezignuje, alebo sa psychicky zrúti. Do videa vložil aj niekoľko záberov, ktoré zdieľajú miestni obyvatelia. Je v nich vidieť, že nemocnice v meste Wu-Chan sú naozaj preplnené. 

Prečítajte si tiež:
Betlehem s dvoma Jozefmi a bez Márie? Áno, takáto scéna sa stala naozaj realitou!

Európania utekajú domov

„Nemocnice navštevuje mnoho ľudí, ktorí sa chcú dať vyšetriť , a preto sa stávajú preplnené. Nemocnice sú také plné, že ľudia sedia, alebo ležia na chodbách a ľudí, ktorí zomreli, nechávajú už ležať prikrytých plachtou na preplnených chodbách medzi bežnými ľuďmi,” hovorí o neuveriteľnej situácii v Číne Slovák.

Situácia je podľa Jaroslava Kurťáka naozaj zlá. Myslí si, že čísla úmrtí, ktoré sa zverejňujú, nebudú presné a dokonca budú oveľa nižšie než je skutočnosť.

Čína v tieto dni oslavuje nový čínsky rok, ktorý sa spája aj s cestovaním, pretože tento deň je príležitosťou na stretnutie jednotlivých členov rodín. V krajine však aktuálne uzavreli už desiatku miest v snahe zamedziť šíreniu nového zhubnému vírusu. 

„Počas nového čínskeho roku odlieta mnoho Európanov späť do Európy a dostávajú aj informácie od škôl , že po novom čínskom roku budú čínske školy zatvorené zhruba mesiac. Mnoho ľudí odchádza aj kvôli strachu,  že aj tie obrovské mestá ako Šanghaj a Peking zrušia medzinárodné lety. Vnútroštátne lety v rámci Číny sú veľmi obmedzené a v mnohých mestách úplne zrušené. Momentálne fungujú aspoň medzinárodné lety a možno budú fungovať aj naďalej,” opisuje situáciu v Číne Slovák.

Zdroj: YouTube

Prečítajte si tiež:
KONEČNE: NAKA zadržala generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií