Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zabezpečenie krajiny je najvyššou prioritou, Kaczyński varuje pred hranicou Európskej únie s Bieloruskom

Hranica Európskej únie s ruským spojencom Bieloruskom sa stala nebezpečnejšou.

27.7.2023 (SITA.sk) – Líder poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jarosław Kaczyński vystríha, že hranica Európskej únie s ruským spojencom Bieloruskom sa stala nebezpečnejšou. Napriek tomu podpredseda poľskej vlády povedal, že zabezpečenie hraníc je najvyššou prioritou poľskej vlády.

Po minulomesačnej krátkej vzbure voči Moskve sa tisíce žoldnierov z Wagnerovej skupiny premiestnili do Bieloruska, kde údajne pomáhajú s výcvikom bieloruskej armády. Okrem toho Rusko rozmiestnilo v Bielorusku časť svojich taktických jadrových zbraní krátkeho doletu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Chceme to povedať jasne. Robíme všetko, čo je potrebné, a to nám stačí na to, aby sme ľahko odrazili akékoľvek potenciálne provokácie alebo agresívne akcie,“ povedal Kaczyński.

Minulý rok poľská pravicová vláda postavila vysoký múr pozdĺž hranice s Bieloruskom, aby zastavila vlnu nepovolenej migrácie z Blízkeho východu a Afriky, ktorú podľa nej zorganizovali Minsk a Moskva s cieľom destabilizovať EÚ.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bieloruská armáda, Jadrové zbrane, PiS Právo a spravodlivosť, Poľská vláda, rusko-ukrajinský konflikt, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk – Zabezpečenie krajiny je najvyššou prioritou, Kaczyński varuje pred hranicou Európskej únie s Bieloruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií