fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zabil otca, ktorý týral jeho mamu: Udelí mu Zuzana Čaputová milosť?

Dávid zabil svojho otca, ktorý týral jeho aj jeho mamu. Minister spravodlivosti odporúča Zuzane Čaputovej, aby mu udelila milosť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď sa človek dostane do úzkych, nezvláda niekoľkokrát opakujúcu sa situáciu, psychicky aj fyzicky trpí, začne uvažovať o možnosti, ktorá by ho zo všetkého oslobodila. Presne toto je prípad mladého Slováka Dávida, ktorý sa dostal do povedomia slovenskej verejnosti ako syn, ktorý zabil svojho otca, pretože jeho a aj jeho matku týral.

Udelí mu Zuzana Čaputová milosť?

Presne toto je otázka, ktorú sa pýtajú takmer všetci, ktorí sledujú prípad mladého Slováka. Podľa najnovších informácií odporučil udelenie milosti s primeranou skúšobnou dobou aj minister spravodlivosti Gábor Gál. 

„Počas skúšobnej doby bude môcť odsúdený preukázať, že jeho skutok bol ojedinelým skratom a je na správnej ceste, stať sa hodnotným a ušľachtilým dospelým mužom,“ uviedol Gál.

Súd vzal na vedomie všetky dôvody jeho činu a Dávidovi Bakovi uložil trest odňatia slobody vo výške 2 roky. Po zásahu prezidentky však do väzenia nenastúpil.

Dávid zabil svojho otca, pretože roky týral jeho a aj jeho matku. Zdroj: Tomáš Benedikovič

„Chcel by som v prvom rade povedať, že mi je naozaj ľúto, že som musel zájsť až takto ďaleko,“ vysvetľoval Dávid trojčlennému senátu pred vynesením rozsudku.

Otca zabil, keď mal 17 rokov

Brutálny čin sa stal pred dvomi rokmi v meste Galanta. Vtedy ešte 17-ročný mladík sa večer vracal domov a svoju mamu našiel v slzách. Chytil kladivo a opitého otca, ktorý ich oboch roky týral, v spánku ubil a dobodal. Po spáchaní vraždy sa napokon išiel sám udať na políciu. Bitky boli v rodine Bakovcov na bežnom poriadku. 

„Bol som svedkom toho, keď mala mama ruku na dve časti… Zbil ju veľmi, potom ju trieskal o zem, škrtil ju a tak nešťastne ju kopol, že jej tú ruku zlomil. Až na ďalší deň sme šli na pohotovosť. Celú noc si to, chudera, odtrpela. Akonáhle sa, neviem ako, dozvedel, že sme šli na pohotovosť, tak jej povedal toľko, že dúfa, že povedala, že spadla z bicykla,“ povedal Dávid.

Prezidentka Čaputová už raz milosť udelila, tak ostáva len dúfať, že to bude aj v tomto prípade.

Prečítajte si tiež:
Číňanka bojuje proti "typickým" cestovateľským fotografiám. Takto "ničí" krásne zábery z celého sveta
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Denník N

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií