fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zabudnite na aerobik, zumbu či kalanetiku. Toto sú nové fitness trendy, s ktorými schudnete

Máte tip? napíšte nám mailom

Toto sú vhodné cvičenia na povianočné spaľovanie tukov!

Vianočné prejedanie skončilo a každá z nás sa túži dostať znova do formy. Chceli by ste niečo robiť a predsa vás už nebavia klasické cvičenia ako aerobik, zumba, kalanetika, joga… Do pozornosti dávame niekoľko tipov, ktoré môžete vyskúšať.

Africký tanec

Ide o novinku vo svete fitnes. Africký tanec je šport spojený s tancom. Tento druh cvičenia je fyzický náročný, ale nie nezvládnuteľný. Posilňuje svaly, spevňuje telo, odbúrava tuky. Je určený pre všetky vekové kategórie aj pre začiatočníkov, ktorí nemajú s tancom skúsenosti. Zamilujú si ho najmä tí, ktorí netúžia po pravidlách a chcú mať len radosť z pohybu. Sú to energické a pozitívne tance.

Jogalates

Ide o kombináciu prvkov jogy a pilates tak, aby sa telo bezpečne a zdravo dostalo do kondície. Základom je posilňovanie svalov a správne dýchanie. Svoje telo pretiahneme aj na takých miestach, o ktorých ste ani nevedeli. Precvičíte si celé telo a naučíte sa ho lepšie vnímať. Jogalates prináša psychickú úľavu a dokonca pomáha lepšie uchovávať našu energiu.

Nia fitness

Nia fitness predstavuje skupinové cvičenie s prvkami  rôznych druhov tancov a bojových umení ako joga, pilates, tai-či a teakwondo. Základom je prirodzený pohyb a radosť z neho. Ľudia majú vnímať vlastné telo, nerobiť naučené strojové pohyby a zladiť telo s mysľou.

Nia fitness zlepšuje koordináciu svalov, pružnosť a stabilitu tela, má priaznivý vplyv na krvný obeh, pomáha zvládať stresy a emocionálne problémy, pomáha pri chudnutí a formovaní postavy. Cvičenie je vhodné pre mužov aj ženy v každom veku.

Prečítajte si tiež:
Crazy tetovanie na prstoch je hitom tohtoročnej jarnej sezóny. Ktoré je vaše obľúbené?

Macumba

Ide o tanečný štýl s prvkami salsy a reggeatonu. Základom je produkcia energie. Cvičenie zlepšuje kardiovaskulárne a metabolické procesy, využívajú sa všetky svalové skupiny, zlepšuje sa telesná kondícia a figúra tela.

Môžete vyskúšať aj Macumba Splash, čiže tanečné cvičenie vo vode. Zlepšíte si rovnováhu, zlepší sa vám pevnosť pokožky, cvičenie vo vode je zamerané na kardiovaskulárny systém a vďaka zníženej gravitácii sa znižuje riziko poranenia kĺbov.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Toto sú vhodné cvičenia na povianočné spaľovanie tukov!

Vianočné prejedanie skončilo a každá z nás sa túži dostať znova do formy. Chceli by ste niečo robiť a predsa vás už nebavia klasické cvičenia ako aerobik, zumba, kalanetika, joga… Do pozornosti dávame niekoľko tipov, ktoré môžete vyskúšať.

HIIT

High Intensity Interval Training, čiže vysoko intervalové  kardio cvičenie. Striedajú sa krátke intervaly intenzívnych cvičení s krátkymi intervalmi odpočinku. Cvičenia s vlastnou hmotnosťou sú zamerané na problémové partie tela.

HIIT prináša lepšie výsledky za krátku dobu, je zamerané na spaľovanie tukov, spevnenie tela a zlepšenie kondície. Cvičenie je efektívnejšie ako normálne kardio kvôli vyššej intenzite.

Bollyrobics

Nástupca zumby. Bollyrobics je originálnejší ako zumba, pretože ide o verziu bollyvoodského tanca =  moderný filmový indický tanec. Čerpá z rôznych druhov tanca odlišných kultúr. Prináša zábavu, dobrú náladu a potešenie z pohybu, formovanie postavy, lepšiu kondíciu a lepšiu psychickú koordináciu. Ide o jednoduché tance, ktoré prinášajú zábavu a zvládnu ich všetky vekové kategórie.

Prečítajte si tiež:
Opatrnosti nikdy nie je dosť! Prenosné pohlavné choroby trápia stále viac mladých Slovákov

Kruhový tréning len pre ženy

Trend prišiel z USA a ide o komplexný cvičebný program zahrňujúci prvky kardiovaskulárneho a silového cvičenia. Posilňuje svaly, zlepšuje metabolizmus, spevňuje telo, spaľuje tuky a pomáha znížiť váhu. Cvičíte pol hodiny, počas ktorej sa presúvate v kruhu z jedného miesta na druhé v 30 sekundových intervaloch.

Odborníci tento druh cvičenia odporúčajú kvôli krajšej pleti, lepšiemu spánku a prívalu energie, úľave pri menopauze a vyššej kreativite.  Taktiež znižuje riziko rakoviny vaječníkov a cukrovku, avšak, zvyšuje imunitu a schopnosť otehotnieť.

Welldance

Cviky zamerané na pružnosť a silu sú kombinované s jednoduchými prvkami jazzu a hiphopu. Welldance je určený pre všetky vekové kategórie, pre deti, mužov, dokonca aj seniorov. Záťaž sa zvyšuje postupne. Cvičenie je vhodné na spaľovanie tukov, formovanie postavy, prináša dobrú náladu a znižuje stres.

Country fitness

Ide o aerobik s tancom na country hudbu. Hodina je zaujímavá tým, že sa striedajú jednoduché kroky z country štýlu a posilňovacie cviky z aerobiku. Strieda sa pomalé a rýchle tempo, pričom sa postupne zvyšuje záťaž.

Country fitness spaľuje tuky, energiu, zlepšuje metabolické a kardiovaskulárne procesy, prináša pozitívne myšlienky, uvoľnenie od psychického napätia a dobrú náladu. Je vhodné pre každú vekovú kategóriu.

Ktoré z týchto nových cvičení sa vám páči najviac?

Zdroj: www.novinky.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií