fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zabudnite na aerobik, zumbu či kalanetiku. Toto sú nové fitness trendy, s ktorými schudnete

Toto sú vhodné cvičenia na povianočné spaľovanie tukov!

Vianočné prejedanie skončilo a každá z nás sa túži dostať znova do formy. Chceli by ste niečo robiť a predsa vás už nebavia klasické cvičenia ako aerobik, zumba, kalanetika, joga… Do pozornosti dávame niekoľko tipov, ktoré môžete vyskúšať.

Africký tanec

Ide o novinku vo svete fitnes. Africký tanec je šport spojený s tancom. Tento druh cvičenia je fyzický náročný, ale nie nezvládnuteľný. Posilňuje svaly, spevňuje telo, odbúrava tuky. Je určený pre všetky vekové kategórie aj pre začiatočníkov, ktorí nemajú s tancom skúsenosti. Zamilujú si ho najmä tí, ktorí netúžia po pravidlách a chcú mať len radosť z pohybu. Sú to energické a pozitívne tance.

Jogalates

Ide o kombináciu prvkov jogy a pilates tak, aby sa telo bezpečne a zdravo dostalo do kondície. Základom je posilňovanie svalov a správne dýchanie. Svoje telo pretiahneme aj na takých miestach, o ktorých ste ani nevedeli. Precvičíte si celé telo a naučíte sa ho lepšie vnímať. Jogalates prináša psychickú úľavu a dokonca pomáha lepšie uchovávať našu energiu.

Nia fitness

Nia fitness predstavuje skupinové cvičenie s prvkami  rôznych druhov tancov a bojových umení ako joga, pilates, tai-či a teakwondo. Základom je prirodzený pohyb a radosť z neho. Ľudia majú vnímať vlastné telo, nerobiť naučené strojové pohyby a zladiť telo s mysľou.

Nia fitness zlepšuje koordináciu svalov, pružnosť a stabilitu tela, má priaznivý vplyv na krvný obeh, pomáha zvládať stresy a emocionálne problémy, pomáha pri chudnutí a formovaní postavy. Cvičenie je vhodné pre mužov aj ženy v každom veku.

Macumba

Ide o tanečný štýl s prvkami salsy a reggeatonu. Základom je produkcia energie. Cvičenie zlepšuje kardiovaskulárne a metabolické procesy, využívajú sa všetky svalové skupiny, zlepšuje sa telesná kondícia a figúra tela.

Môžete vyskúšať aj Macumba Splash, čiže tanečné cvičenie vo vode. Zlepšíte si rovnováhu, zlepší sa vám pevnosť pokožky, cvičenie vo vode je zamerané na kardiovaskulárny systém a vďaka zníženej gravitácii sa znižuje riziko poranenia kĺbov.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií