fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete zachrániť včely? Nasťahujte si ich do obývačky. Poradíme vám, ako na to

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako už pravdepodobne (aj vďaka nášmu nedávno publikovanému článku) viete, existencia včiel je v ohrození. 

Z roka na rok dochádza k masívnemu úhynu a zabrániť tomu je náročné. Je to zlá správa nielen pre včelárov, ale i pre nás všetkých, pretože včely majú rozhodujúcu úlohu pre náš život. Aby sme tomuto alarmujúcemu stavu zabránili, je potrebné prísť s inovatívnymi riešeniami.

Nemožno sa spoliehať len na drobných farmárov, ktorí pre svoje úle musia neustále hľadať nové a nové miesta a po zime kontrolovať stav včelstva. Zima býva pre mnohých včelárov kritická, väčšina rodín sa nedožije do jari. Spoločnosť BEEcosystem prišla s niečím, čo by mohlo celú situáciu (nielen na Slovensku) zlepšiť.

O čo ide?

Spoločnosť vytvorila systém nástenných úľov, ktoré si môžete zavesiť aj napríklad vo vašej obývačke. Vďaka tomu, že úle v tvare šesťuholníkov sú z priehľadného materiálu, včely môžete pozorovať priamo v akcii a z pohodlia domova.

https://www.instagram.com/p/BWjQfClhanw/

Navyše ide aj o veľmi trendový bytový doplnok. Hlavnou myšlienkou bolo, aby sa včely dostali bližšie k ľuďom a aby si uvedomil ich význam. Ten je totiž pre ľudstvo nenahraditeľný.

Tieto interiérové úle boli navrhnuté s ohľadom na bezpečnosť, takže sa nemusíte báť, že by ste v pokoji obedovali a zrazu ste sa stali ich náhodnou obeťou. Nielenže môžete priamo z gauča sledovať, ako si včely robia svoju prácu, ale i z času na čas si dokonca vybrať propolis a osladiť si ním rovno čaj.

Vedeli by ste si tieto úle predstaviť vo vašej obývačke?  

Zdroj: boredpanda.com

https://www.instagram.com/p/BWS7kvUBw95/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Zdroj: boredpanda.com, instagram.com/beecosystem.buzzbeecosystem.buzz

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií