Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete zachrániť včely? Nasťahujte si ich do obývačky. Poradíme vám, ako na to

Ako už pravdepodobne (aj vďaka nášmu nedávno publikovanému článku) viete, existencia včiel je v ohrození. 

Pokračovanie pod reklamou

Z roka na rok dochádza k masívnemu úhynu a zabrániť tomu je náročné. Je to zlá správa nielen pre včelárov, ale i pre nás všetkých, pretože včely majú rozhodujúcu úlohu pre náš život. Aby sme tomuto alarmujúcemu stavu zabránili, je potrebné prísť s inovatívnymi riešeniami.

Nemožno sa spoliehať len na drobných farmárov, ktorí pre svoje úle musia neustále hľadať nové a nové miesta a po zime kontrolovať stav včelstva. Zima býva pre mnohých včelárov kritická, väčšina rodín sa nedožije do jari. Spoločnosť BEEcosystem prišla s niečím, čo by mohlo celú situáciu (nielen na Slovensku) zlepšiť.

O čo ide?

Spoločnosť vytvorila systém nástenných úľov, ktoré si môžete zavesiť aj napríklad vo vašej obývačke. Vďaka tomu, že úle v tvare šesťuholníkov sú z priehľadného materiálu, včely môžete pozorovať priamo v akcii a z pohodlia domova.

Navyše ide aj o veľmi trendový bytový doplnok. Hlavnou myšlienkou bolo, aby sa včely dostali bližšie k ľuďom a aby si uvedomil ich význam. Ten je totiž pre ľudstvo nenahraditeľný.

Tieto interiérové úle boli navrhnuté s ohľadom na bezpečnosť, takže sa nemusíte báť, že by ste v pokoji obedovali a zrazu ste sa stali ich náhodnou obeťou. Nielenže môžete priamo z gauča sledovať, ako si včely robia svoju prácu, ale i z času na čas si dokonca vybrať propolis a osladiť si ním rovno čaj.

Pokračovanie pod reklamou

Vedeli by ste si tieto úle predstaviť vo vašej obývačke?  

Zdroj: boredpanda.com

Zdroj: boredpanda.com, instagram.com/beecosystem.buzzbeecosystem.buzz

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií