fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Začnite žiť zdravo a cvičte. Zmení sa tým celý váš život

Máte tip? napíšte nám mailom

Premýšľali ste nad tým, že v novom roku začnete žiť zdravo a konečne skúsite cvičiť? Môže to byť ťažké, ale každá zmena k lepšiemu je vítaná a možno prídete na to, že je to najlepšie rozhodnutie vo vašom živote.

Žiť zdravo a cvičiť? Žiaden problém

Pravdepodobne sa to stalo aj vám, že ste si pustili televízor a niekto tam dával rady o tom, ako zdravo žiť a cvičiť. Možno ste si ho vypočuli, možno ste to radšej vypli. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým, aké ťažké je začať s cvičením? Túžba po dokonalom tele je dobrá motivácia, ale na začiatok treba predsa len trochu viac. Miesto vysedávania doma a hltavého jedenia treba ísť do posilňovne a začať na sebe pracovať. Vzdáte sa komfortu, ale získate omnoho viac.

Začnite žiť zdravo a cvičte. Zmení sa tým celý váš život
alfagym.sk

Ako začať s cvičením?

Na začiatok si vytvorte jednoduchý plán, ako by ste mohli cvičiť. Prečo jednoduchý? Ak si latku nastavíte hneď na začiatku privysoko, šport si znechutíte a už sa k nemu nevrátite. A to by bola veľká škoda. Krok za krokom si pridávajte čas strávený v telocvični i cviky, ktoré vás bavia. Ideálne je, ak sa k vám pridá nejaký kamarát, lebo vo dvojici sa to vždy ťahá ľahšie. Aby ste sa lepšie cítili, kúpte si nejaké pekné športové oblečenie alebo príslušenstvo. Žiť zdravo znamená hýbať sa, tak nech sa vtedy cítite dobre.

Prečítajte si tiež:
Trápi vás, že máte jedno oko o trochu vyššie ako druhé? Práve vďaka asymetrii tváre sme takí atraktívni

https://www.instagram.com/p/B6ao3r9HILT/

Tipy, ako si pri cvičení udržíte motiváciu

Začať cvičiť je jedna vec.  Je možné, že na seba budete veľmi hrdí a podarí sa vám dospieť k zmenám. Druhou vecou je pri ňom ostať a udržať si motiváciu. Pomôcť vám môže osobný tréner. Sleduje vaše pokroky a vie vám poradiť, čo môžete zlepšiť a zmeniť. Po cvičení sa dostaví skvelý pocit z toho, že chcete žiť zdravo a staráte sa o seba. Je to čas, ktorý patrí len vám a vašim myšlienkam. Venujte si ho preto dostatok. Nemyslite na výčitky, ak zjete viac, akoby ste mali alebo vynecháte jednu návštevu posilňovne. Cesta za vyšportovaným a zdravým telom je dlhá, zo dňa na deň sa zázraky nestanú. Žiť zdravo sa tiež treba učiť. Ak sa dostanete do starého oblečenia, ktoré len tak ležalo roky v skrini, budete so sebou veľmi spokojní. Odmeňte sa po každom malom úspechu a po dosiahnutí stanoveného cieľa si kúpte nejakú maličkosť. Kniha, topánky, hodinky alebo niečo nové na seba? Pokojne, veď si to zaslúžite. Postupne sa naučíte mať radosť zo svojho tela a prijmete ho také, aké je.

Začnite žiť zdravo a cvičte. Zmení sa tým celý váš život
alfagym.sk

Čo vám pomôže na ceste za novým telom?

Mnohí športovci, ktorí sa rozhodli žiť zdravo a cvičiť, bežne nakupujú rôzne doplnky. K najpopulárnejším patria proteíny, ktoré sú potrebné pre budovanie svalovej hmoty.  Sú spestrením jedálnička a doplnia bielkoviny každému, kto športuje. Obľúbené sú aj spaľovače tukov. Fungujú tak, že aktívne podporujú odbúravanie a spaľovanie tukov, keď športujete. Kreatíny sú určené pre športovcov, ktorí chcú zvýšiť množstvo svojej svalovej hmoty. Je to jeden z najviac efektívnych doplnkov výživy, ktorý zlepšuje výkonnosť a zväčšuje svalovú hmotu. V prípade, že potrebujete doplniť bielkoviny, zahnať hlad alebo si len tak zamaškrtiť, proteínové tyčinky sú v tomto prípade správna voľba. Cieľom cvičenia je žiť zdravo, a preto by sa nemalo zabúdať ani na kĺbovú výživu, aby šport nebolel.

Túžite po zmene a chceli by ste skúsiť športovať? V obchodíku Alfa Gym vám ponúknu produkty, ktoré sú potrebné pre zdravý životný štýl, rast svalov, chudnutie a zbavenie sa nežiadúcich kíl naviac. Na webe nájdete len tie najkvalitnejšie výrobky od rôznych svetových výrobcov. Eshop a ľudia, ktorí za ním stoja, si uvedomujú, aké dôležité je žiť zdravo a cvičiť. Aj preto sa snažia podporovať naše talenty zo Slovenska, ktoré súťažia v rôznych športoch.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií