fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záhada bermudského trojuholníka odhalená? Vedci to vraj dokážu podložiť faktami

Máte tip? napíšte nám mailom

Napriek tomu, že územie Bermudského trojuholníka bolo odjakživa zahalené tajomnom a rôznymi fámami, vyzerá to tak, že o nič nadprirodzené nejde. Vedci prišli najnovšie s logickým vysvetlením, ktoré pravdepodobne stojí za záhadným miznutím lodí. 

Čakáte, že pôjde o niečo mrazivé či nadprirodzené? Potom vás musíme, bohužiaľ, sklamať. Údajne totiž za nevysvetliteľné zmiznutia môžu obyčajné vlny. Tie totiž v v oblasti medzi Floridou, Portorikom a Bermudami dosahujú až neuveriteľných tridsať metrov. A to je, veru, poriadna výška.

Tím z Univerzity v Southamptone spravil test, aby svoju teóriu potvrdili, resp. vyvrátili. Postavili model USS Cyclops, veľkej lode, ktorá v roku 1918 v Bermudskom trojuholníku zmizla a spolu s ňou aj viac ako tristo ľudí. Doposiaľ neboli objavené žiadne pozostatky pasažierov ani vrak samotnej lode. Niektorí ľudia si myslia, že zlyhanie tiesňového volania na lodi bolo následkom nadprirodzených síl. Doktor Simon  Boxall, zemský a oceánsky vedec uviedol, že v Bermudskom trojuholníku sa stretávajú tri masívne búrky z rôznych smerov, v dôsledku čoho sa vytvárajú obrovské vlny. “Vlny sú vtedy strmé a vysoké a dosahujú viac ako tridsať metrov,” podotkol Boxall. Tiež sa domnieva, že takýto nával vody môže loď jednoducho roztrhnúť na dve polovice.

Prečítajte si tiež:
Takto vyzerá najstaršie a najhlbšie jazero v pevnom skupenstve. Vitajte na ľadovom povrchu Bajkalského jazera

Napriek tomu, že táto teória znie logicky, stále zostáva záhadou, ako mohlo dôjsť k zmiznutiu obrovských a masívnych lietadiel, ktoré sa nikdy viac nenašli. Za tým už vlny asi nebudú, čo poviete?

Zdroj / Foto: https://www.topky.sk/gl/527553/2230489/Vedci-vraj-vedia-vysvetlit-zahadu-Bermudskeho-trojuholnika–Za-miznutie-lodi-moze-tato-vec

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií