Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záhadne tam padajú knihy z police! Pozrite si VIDEO zo slovenského múzea

V noci tam záhadne padajú knihy z police. Reč je o videu, ktoré sa dostalo na verejnosť. Pracovníci múzea si ho nedokážu racionálne vysvetliť!

Pokračovanie pod reklamou

Priemyselná kamera v múzeu máp v Kynceľovej pri Banskej Bystrici zaznamenala znepokojivé video. Snímka nie je dlhá, trvá niekoľko sekúnd. Napriek tomu, môže u niekoho vyvolať nepríjemné pocity.

Na zachytenom videu len tak padajú knihy z police. Ako keby ich neviditeľná sila postupne všetky zhadzovala. Zverejnené video si môžete pozrieť spolu s nami.

Podľa slov riaditeľa múzea, Ľuboslava Choluja, v čase úkazu nikto v objekte nebol. Zamestnanci sa začali pohrávať s ideou paranormálnych aktivít. „Začali sme sa teda zaoberať myšlienkou, či tu máme nejakého ducha,“ vysvetľuje ďalej vo videu.

Pracovníci na tomto mieste padajúce knihy nezaznamenali prvýkrát.

Prečítajte si tiež:

Vidia deti duchov? Mamičky vyrozprávali skúsenosti, z ktorých mrazí!

Stačí vtipné vyriešenie záhady?

Všetky popadané knihy niesli názov Z neba. Sú to publikácie, ktoré sa zaoberajú leteckými zábermi. „No a keď prišiel nejaký duch z neba a si to pomýlil, nerozumel tomu, že to je z lietadla (publikácia, ktorá sa venuje leteckým záberom – pozn. red.) ale myslel si, že je to z nebies, tak sa prišiel pozrieť, čo tam uvidí (v múzeu – pozn .red). A takto to dopadlo na zem,“ zavtipkoval nad záhadou zakladateľ múzea Milan Paprčka.

Doska, na ktorej sú knihy vystavené, je z pevného materiálu. Nedá sa ňou potriasť. Ako informuje video ďalej, s knihami sa pred pádom nemanipulovalo. V blízkosti nie je ani hlučná cesta, ktorá by mohla policou zatriasť. Ako knihy teda popadali?

„Bol to dobrý duch. Všetci sme živí a zdraví. Tešíme sa každý deň do práce,“ vyjadril sa ďalej k duchovi riaditeľ múzea, Ľuboslav Choluj.

Nie len padajúce knihy

Múzeum neláka návštevníkov len na nerozlúštenú záhadu. Je prvým a jediným miestom na Slovensku, kde sa môžete stretnúť  napríklad s tzv. pieskovým modelom krajiny s rozšírenou realitou. Ako však informuje múzeum, lákadiel je oveľa viac. Pozrite sa, čo ešte ponúka.

Pokračovanie pod reklamou

 

„Jeho jedinečnosť nespočíva iba v obsahu expozície, ale aj v jej forme. Bolo založené na princípoch svetového trendu obohacovania zážitkov pre návštevníkov cez interaktivitu, výdobytky špičkových technológií a moderné princípy vzdelávania,“  informuje o tom Slovenské múzeum máp, ktoré bolo pre verejnosť otvorené prvýkrát v máji 2018. Jediné zážitkové múzeum si môžeme vychutnať od pondelka do piatka.

Padajú knihy z police nejakou nadpozemskou silou? Kde je podľa vás pravda?  

Zdroj: youtube.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií