fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záhada zmiznutého vojaka, ktorý bol nezvestný vyše 35 rokov. Neuveríte, že po celý ten čas robil TOTO!

Máte tip? napíšte nám mailom

Náhoda je blbec. Počas vyšetrovania pasového podvodu policajti identifikovali muža, ktorý záhadne zmizol pred 35 rokmi. Jeho zmiznutie bolo obzvlášť znepokojujúce, keďže išlo o špecialistu na radarové sledovanie a počas studenej vojny vedel o všetkých utajovaných akciách NATO. V najbližších dňoch bude pravdepodobne čeliť obvineniu z vlastizrady.

Šesťdesiatosemročného Williama Howarda Hughesa vyhlásili za nezvestného po tom, ako sa v 1983 po návrate z dovolenky po Európe nevrátil na svoju domovskú základňu. Keďže počas studenej vojny pracoval s prísne tajnými informáciami NATO a bol špecialistom na radarové sledovanie, 9. decembra toho istého roku ho označili za dezertéra.

Hughesovi, ktorý je momentálne zadržiavaný na základni Travis, po odhalení identity nebolo veľmi do reči. Spočiatku zatĺkal, neskôr sa však rozhovoril. Nakoniec ale priznal, že trpel depresiami, nemohol ďalej pracovať v armáde a rozhodol sa z Európy vrátiť do rodnej krajiny pod menom Barry Timothy O’Beirne. “Spoznala som ho okamžite,” povedala Judy Boyetteová, ktorá kedysi pracovala na oddelení ľudských zdrojov na univerzite. “Bolo to neuveriteľné, keď som sa dozvedela, že ho v súčasnosti zadržiavajú, a že bol pravdepodobne špiónom.”

“Bol vždy šarmantný. A bol skvelý tímový hráč. Často sme všetci chodievali po práci von,”  spomínajú naňho bývalí kolegovia, ktorí ho vidia len v pozitívnom svetle.

Prečítajte si tiež:
Pozrite si, ako trávi svoju prestávku ruský baník!

Williamov pokojný život však teraz nabral turbulentné obrátky. Ak sa totiž ukáže, že jeho život v Kalifornii bol iba hrou na skrývačku a pracoval ako špión pre Sovietsky zväz, čaká ho väzenie.

Drobný pasový priestupok by sa mu v tom prípade poriadne vypomstil.

 

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií