fbpx
Záhadné slovenské príbehy: Dom duchov v Kriváni

Záhadné slovenské príbehy: Dom duchov v Kriváni

Slovensko je malebná krajinka v srdci Európy, no aj vďaka svojej pohnutej histórii tu nájdeme miesta opradené rúškom tajomstva. Historky o strašidelných domov, hradoch a zámkoch kolujú takmer v každej obci a meste. Nechýbajú ani moderné mestské legendy o mimozemšťanoch, fantómoch, prekliatych miestach alebo o ľuďoch, ktorí zmizli bez stopy. Ak nemáte strach, prečítajte si naše príbehy zo seriálu o najzáhadnejších miestach Slovenska.

old-216082_640

Legendami opradené tajuplné miesto sa nachádza aj v obci Kriváň v okrese Detva. Údajne strašidelný dom stojí na odbočke z Kriváňa do Hriňovej. Pred pár rokmi spôsobil doslova mediálnu senzáciu. Opustený tehlový dom ma skrývať strašidelnú históriu.

Dom stojí na konci dediny, obklopený lúkami a poliami. Mnoho ľudí tvrdí, že po nociach v opustenom dome straší a dejú sa tam nevysvetliteľné veci. V dome podľa niektorých miestnych bývajú už dlhé roky neviditeľní duchovia, ktorí o sebe dávajú občas vedieť trieskaním dverí a okien.

fde894fec6_47243008_o2

Tí, čo sa odvážili v noci vstúpiť do “domu hrôzy”, odtiaľ rýchlo a so strachom utiekli. Jeden muž bol údajne po svojom tajuplnom nočnom zážitku celý dobitý. Všetky záhadné veci vraj súvisia s tým, že majiteľa použili pri stavbe materiál z neďalekého cintorína. Čoskoro sa v dome začali diať záhadné veci a majitelia nechali dom opustený napospas svojmu osudu. Mnohí ľudia ho aj chceli neskôr kúpiť, no nikto sa nakoniec v dome neodvážil bývať.

Veľa miestnych však záhade strašidelného domu vôbec neverí. Tvrdia, že ide len o báchorky, ktoré si vymysleli deti alebo chlapi v krčme. Tajomstvo z Kriváňa aj napriek tomu zostáva neobjasnené.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Príbeh o žene zo Slovenska, ktorá sa záhadne vyhýba diskotékam. Je tento príbeh pravdivý alebo nie?
Google+ Linkedin