fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záhadné slovenské príbehy: Dom starej vdovy

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko je malebná krajinka v srdci Európy, no aj vďaka svojej pohnutej histórii tu nájdeme miesta opradené rúškom tajomstva. Historky o strašidelných domov, hradoch a zámkoch kolujú takmer v každej obci a meste. Nechýbajú ani moderné mestské legendy o mimozemšťanoch, fantómoch, prekliatych miestach alebo o ľuďoch, ktorí zmizli bez stopy. Ak nemáte strach, prečítajte si naše príbehy zo seriálu o najzáhadnejších miestach Slovenska.

stary dom

Nasledujúci príbeh som zažil na vlastnej koži a dodnes mi nedá spávať. Všetko sa odohralo v roku 1958 neďaleko mestečka Trenčianske Teplice, kde v malej dedinke bývali moji rodičia. Ja som žil už niekoľko rokov mimo Slovenska a kontakt s domovom bol v tej dobe komplikovaný, preto som s rodičmi hovoril najviac dvakrát do roka. Raz mi však poštou prišiel smútočný telegram. Moja mama nečakane zomrela.

Všetci súrodenci sme sa zišli v rodičovskom dome deň pred pohrebom. Keďže v tom období sa tradovalo, že mŕtvi by nemali opustiť miesto úmrtia do pohrebu, mamička bola stále v izbe kde skonala. My sme si ustlali na spanie v kuchyni spolu s dvoma členmi pohrebnej služby. Po tom, čo sme celý večer spomínali na mamu, som po dlhej ceste zaspal ako bábätko. No tá noc nemala byť vôbec pokojná. Udalosti, ktoré sa tej noci udiali, si neviem dodnes logicky vysvetliť.

Prečítajte si tiež:
Si vegán alebo ochranár? Príď do Bratislavy na májový VegFest!

Zobudil som sa na veľký hukot, ktorý sa ozýval celou kuchyňou. Moja sestra bola tiež vydesená, brat s otcom tvrdo spali. Sprvu sme rozospatí nechápali, čo sa to okolo nás deje. Od pece neviditeľná sila odhadzovala dubové polená, na policiach rinčali šálky, taniere a hrnce ako pri zemetrasení. Znenazdajky nôž na krájanie chleba vyletel z kuchynskej linky krížom cez kuchyňu a zapichol sa do dverí. Pohrebníci vydesení doslova utiekli z domu a požiadali o prenocovanie susedov.

stara pec

Strašidelné udalosti tej noci sa rýchlosťou blesku rozšírili po celej dedine. Z nášho rodného domu sa stal strašidelný dom, ktorý okrem zdesenia miestnych priťahoval zvedavcov z celého okolia. Pár odvážlivcov sa dokonca pokúšalo prespať v dome celú noc, no všetci do jedného to po pár minútach vzdali, keďže boli svedkami rovnakých úkazov ako my.

Správa o vyčíňaní neznámej sily sa doniesla až na veliteľstvo vtedajšej verejnej bezpečnosti v Trenčianskych Tepliciach. Tamojší veliteľ vyslal dvoch príslušníkov do nášho domu na prieskum. Žandári boli presvedčení, že za strašidelnými javmi sú miestni chuligáni, ktorí sa na našom strachu dobre zabávajú. Dodnes nikto nevie, aké hlásenie príslušníci verejnej bezpečnosti veliteľovi po návrate z domu podali. Viem len to, že ani oni v tom dome dlho nevydržali. A to aj napriek tomu, že povedačkám nechceli veriť a boli ozbrojení.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka Zuzana Čaputová zverejnila fotku v kroji. Čo tým chcela vyjadriť?

Otec sa veľmi skoro po pohrebe z toho domu odsťahoval. Po rokoch chátrania sa starosta rozhodol dom zbúrať, keďže ho nikto nechcel kúpiť a miestni ľudia sa mu oblúkom vyhýbali. Do rodnej dediny som sa nikdy viac nevrátil.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií