Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záhadné uhryznutia: Obľúbené pláže zavreli po tom, čo vo vode vyčíňal neznámy tvor!

Tri pláže na španielskom pobreží Costa Blanca dočasne zavreli. Stalo sa tak po tom, čo neznáma ryba dohrýzla deti vo veku 7 a 10 rokov.

Pokračovanie pod reklamou

Krvilačná ryba?

V turisticky obľúbenej oblasti, do ktorej radi zavítajú aj Slováci, majú parádny dôvod na nervozitu.

V uplynulých dňoch sa totiž dovolenkári riadne prestrašili. Z vody zazneli výkriky 7-ročného dieťaťa, ktoré hospitalizovali po tom, čo ho v mori dohrýzol neznámy tvor. Incident sa udial na pláži El Pinet pri meste Elche.

Asi po hodine a pol sa scenár zopakoval, obeťou krvilačného tvora sa tentokrát stalo 10-ročné dieťa.

Miestna polícia a záchranári sa po týchto udalostiach rozhodli zatvoriť inkriminovanú pláž, ako aj dve ďalšie:
La Marina a El Rebollo.

Zatiaľ sa nevie, či boli uhryznutia toxické. Zistia to z lekárskych správ oboch detí. Takisto zatiaľ nie je jasné, o akú rybu vlastne ide.

Pokračovanie pod reklamou

Nebezpečné medúzy

Udialo sa to len niekoľko týždňov po tom, čo boli tri pláže pri meste Benidorm zatvorené z podobného dôvodu. Portugalský muž vojny, nebezpečný druh medúzy, popŕhlil sedem ľudí. Päť z nich museli hospitalizovať.

Toto bodnutie pripomína ranu bičom a bolesť trvá niekoľko hodín. Je sprevádzané horúčkou, šokom, ale aj zníženou funkciou pľúc či srdca. V ojedinelých prípadoch môže spôsobiť smrť.

Odporúčame radšej tieto pláže, na ktoré sa dostanete autom zo Slovenska už za pár hodín.

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií