fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veľká Británia schválila zákon, ktorý zakazuje chov mačiek a psov za účelom obchodovania. Do platnosti vstúpi v apríli 2020

Máte tip? napíšte nám mailom

Len nedávno sme vás informovali o tom, že v roku 2020 Prada končí s výrobou kožušín zo zvierat. Teraz sa k nej pridá i Veľká Británia, ktorá schválila zákon proti chovu mačiek a psov iba pre zisk.

Zákon pomenovali Lucy na počesť sučky, ktorá zomrela v roku 2016 po rokoch strávených na waleskej farme, kde bola nútená otehotnieť oveľa viackrát, ako bolo možné. „Z jej fyzického stavu bolo jasné, že žila v otrasných podmienkach. Lucy bola veľmi trpezlivá, aj po tom, čo zažila, sa snažila žiť plnohodnotne a šťastne. Boli sme spolu tri roky,” povedala jej nová majiteľka Lisa v rozhovore pre bbc.com

Tento hrozný čin povzbudil Lisu k tomu, aby naplno rozbehla kampaň s cieľom zabrániť zlému zaobchádzaniu so zvieratami, konkrétne psíkmi. A tým sa nemyslia iba dospelé psy, ale i šteniatka, ktoré sú im po dobu 3-4 týždňov odobrané a predané. Kampaň podporili aj celebrity, medzi ne patril i anglický stand-up komik Ricky Gervais.

Odvtedy sa Lucy stala symbolom boja britských mimovládnych organizácií a známych osobností, ktoré sa postavili za to, aby bol zákon konečne schválený.

https://www.instagram.com/p/vy2AFxFgtT/?utm_source=ig_embed

Prečítajte si tiež:
Tieto slovenské kaštiele sú na predaj a sú lacnejšie ako vila Rezešovcov

Na druhej strane sa krajina často stretáva i s tým, že v momente, ako sa sučka počas pôrodu vysilí a je zrejmé, že ďalšie potomstvo nebude môcť mať tak skoro, ako by si majiteľ predstavoval, končí na ulici. Bez ohľadu na to, či bola slabá, alebo chorá. Takáto sučka je totiž pre svojho majiteľa, ktorý ju má iba pre zisk, nepotrebná.

Veľká Británia sa rozhodla konať

Výsledkom je obrovský krok smerom k ochrane zvierat a ich práv spísaný vo forme zákona Lucy Law. Zákon nebráni predaju zvierat v obchodoch, v ktorých sa zvieratá chovajú iba pre tento účel. Budúci majiteľ však nemôže urobiť tak, že si kúpi šteniatka v obchode a bude ich predávať vo svojom obchode, akoby boli tovar.

Pevne veríme, že tento zákon schvália i ďalšie krajiny, keďže ide o celosvetový problém. 

Zdroj: upsocl.com, instagram.com/Lucy The Rescue Cavalier

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií