Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Paríž chce vybabrať s turistami: Aké obmedzenie vás čaká už čoskoro v meste lásky?

Paríž plánuje zakázať turistickým autobusom vstup do centra mesta. Návštevníkov chce podnietiť k prechádzkam, bicyklovaniu či využívaniu mestskej hromadnej dopravy.

Emmanuel Gregoire, námestník primátora, uviedol, že sa zaoberajú aj sťažnosťami súvisiacimi s obťažovaním, ktoré spôsobuje masový cestovný ruch. Taktiež dodal, že situácia v Paríži síce nie je až taká zlá ako v preplnených Benátkach alebo Barcelone, no i tak sa obávajú prílivu turistických autobusov.

Dosť bolo autobusov v centre mesta!

„Nechceme už viac totálnu anarchiu turistických autobusov v Paríži. V samotnom srdci mesta viac nie sú vítané,“ hovorí Gregoire.

Mesto križuje množstvo dvojposchodových autobusov, ktoré fungujú ako kyvadlová doprava medzi jednotlivými turistickými pamiatkami, ako aj medzinárodných busov, ktoré privážajú cestovateľov z celej Európy.

Potrebujeme zmenu

Námestník primátora Paríža ďalej oznámil, že mesto čaká na nové právne predpisy na zníženie autobusovej dopravy a zavedú aj nové parkovacie miesta mimo mesta. A to tak, aby už autobusy necestovali do centra. Nový francúzsky zákon o mobilite poskytne miestnym orgánom viac právomocí na reguláciu miestnej dopravy a nových možností prepravy, ako napríklad prenájom bicyklov a elektrických skútrov.

Gregoire ozrejmuje: „Turisti môžu konať rovnako ako všetci ostatní a môžu prejsť na možnosti, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu alebo využiť verejnú dopravu. Potrebujeme zmenu.“

Treba sa teda pripraviť na to, že v dohľadnej budúcnosti začne platiť zákaz turistických autobusov v centre mesta lásky.

https://www.instagram.com/p/BN2dZmzh0lt/

Turistickým sprievodcom odporúča prispôsobiť sa a využívať cyklovýlety alebo chôdzu pešo so slúchadlami.

Počet turistov z roka na rok narastá

Minulý rok zaznamenali v Paríži, v okolí regiónu Île-de-France, okolo 50 miliónov turistov, čo predstavuje nárast oproti 48 miliónom v roku 2017.

Francúzsko je najnavštevovanejšou krajinou sveta a minulý rok tu zaznamenali rekordných 89,4 milióna návštevníkov, čo predstavuje nárast z 86,9 milióna v roku 2017.

V posledných mesiacoch sa skloňuje najmä v súvislosti s požiarom Katedrály Notre-Dame, ktorý vypukol 15. apríla tohto roka.

Paríž je zahltený turistami. Zdroj: pixabay.com
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií