fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po 17-tej hodine vstup deťom zakázaný! Rodičia sa najedia v pokoji

Máte tip? napíšte nám mailom

Oma’s Küche, čo môžeme preložiť ako Babičkina kuchyňa, uviedla, že toto opatrenie bolo vykonané v snahe zabrániť tomu, aby zle vychované deti vyrušovali počas večere.

Majiteľ Rudolf Markl povedal, že sa cítil nútený podnecovať tento zákaz, keď sa dozvedel, že deti spôsobujú rozruch v reštauráciách, zatiaľ čo sa ich rodičia snažia držať ich pod kontrolou.

Povedal, že pri jednej príležitosti deti spôsobili fyzické poškodenie dekorácie – rozbili starožitný fotografický stojan. Pokračuje, že rozliate nápoje a roztrhané obrusy sú tiež bežnými udalosťami, ktoré sprevádzajú návštevy s detskými stravníkmi.

“Uvažovali sme o tom už veľmi dlho,” povedal agentúre DPA.

“Akosi sme dosiahli ten bod, kedy sme si povedali: Takto to už jednoducho nemôže pokračovať.”

Hovorí, že zákaz má menej do činenia s tým, že deti sa správajú zle. Naopak, viac ide o rodičov, ktorí na to reagujú úsmevom, pokračujú v jedení a viac sa nezaujímajú.

Pán Markl dúfa, že sa jeho reštaurácia, ktorá sa nachádza v meste Binz na ostrove Rügen, stane “oázou pokoja”. Dodáva, že niektorí stáli zákazníci už na to reagovali pozitívne.

Prečítajte si tiež:
Benátky sú opäť pod vodou: Úrady vyhlásili najvyšší stupeň varovania

Tento zákaz však už vyvolal kritiku v nemeckých médiách aj online prostredí, pričom  niektorí označili tento krok za bezcitný.

Nuž, súdiť určite nebudeme. Je to rozhodnutie majiteľa reštaurácie, ktorý mal očividne vďaka najmladším návštevníkom problémy. Keď sa to niekomu nepáči, určite si môže vybrať z viacerých reštaurácií v okolí.

Zdroj: https://www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/german-restaurant-grandmas-kitchen-children-ban-kids-5pm-r-gen-a8495961.html

Foto: http://st1.thehealthsite.com/wp-content/uploads/2016/02/parenting-tricks-to-keep-kids-busy-at-a-restaurant-THS.jpg (ilustračné)

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií