Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zakladateľa skupiny Vzdor Kysuce čaká súd, je obžalovaný pre extrémizmus a tiež publikáciu „Židokracia“

V prípade uznania viny za žalovanú trestnú činnosť hrozí Mariánovi M. trest odňatia slobody až na osem rokov.

25.2.2023 (SITA.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na utorok 28. februára začiatok súdneho procesu s Mariánom M., ktorý je obžalovaný pre rozsiahlu a dlhodobo páchanú závažnú extrémistickú trestnú činnosť. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, v prípade obžalovaného je vytýčených celkovo 14 termínov hlavného pojednávania až do konca júna.

Extrémistická trestná činnosť

Úrad špeciálnej prokuratúry ešte v decembri minulého roku informoval, že extrémistická trestná činnosť Mariána M. súvisí aj s knižnou publikáciou, ktorá bola vydaná a publikovaná pod názvom „Židokracia“, ako aj s jej rozširovaním.

Národná kriminálna agentúra zadržala a obvinila Mariána M. v januári 2022. Následne bol vzatý do väzby.

Odňatie slobody na osem rokov

Obžaloba na obvineného bola podľa Úradu špeciálnej prokuratúry podaná pre pokračujúci zločin rozširovania extrémistického materiálu, pokračujúci zločin výroby extrémistického materiálu, pokračujúci prečin popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti, pokračujúci prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, zločin založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd, a pre prečin prechovávania extrémistického materiálu. V prípade uznania viny za žalovanú trestnú činnosť hrozí Mariánovi M. trest odňatia slobody až na osem rokov.

Marián M. je zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce. V inom prípade bol v roku 2017 za nedovolené ozbrojovanie právoplatne odsúdený na tri roky podmienečne, v dôsledku čoho nemohol kandidovať na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja. V roku 2016 neúspešne kandidoval v parlamentných voľbách.

Viac k témam: Extrémizmus, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Zakladateľa skupiny Vzdor Kysuce čaká súd, je obžalovaný pre extrémizmus a tiež publikáciu „Židokracia“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií