Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zalužnyj by podľa Zelenského nemal informovať o situácii na frontoch, reaguje tým na vyjadrenie o patovej situácií

K vyhláseniam Zalužného sa vyjadril aj Kremeľ, ktorý uviedol, že situácia sa nedostala do slepej uličky.

5.11.2023 (SITA.sk) – Kancelária ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského odporučila hlavnému veliteľovi ukrajinských ozbrojených síl Valerijovi Zalužnému, že armáda by nemala zverejňovať informácie o svojich operáciách. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to zástupca šéfa kancelárie ukrajinského prezidenta Ihor Žovkva.

Uľahčujeme prácu agresorovi

„Na mieste armády by som sa čo najmenej vyjadroval pre tlač a pre verejnosť k tomu, čo sa deje a čo sa môže stať na fronte. Pretože vtedy uľahčujeme prácu agresorovi. Som si istý, že všetko bolo veľmi pozorne prečítané, zaznamenané a boli z toho vyvodené závery,“ povedal Žovkva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa neho po vyhláseniach Zalužného pre The Economist sa niektorí ukrajinskí predstavitelia pýtali, či sa vojna naozaj ocitla v slepej uličke.

Zalužnyj predtým uviedol, že niekoľko mesiacov trvajúca ukrajinská protiofenzíva „postupne prechádza do pozičnej formy“ a upozornil, že výrazný prienik cez ruské línie je nepravdepodobný.

Dôležitosť podpory od západu

Zalužnyj priznal, že parita medzi ruskou a ukrajinskou technológiou a taktikou vedie k určitému typu „patovej situácie“ podobnej tej, ktorú sme videli v prvej svetovej vojne.

Biely dom uviedol, že vyhlásenie hlavného veliteľa ukrajinských ozbrojených síl zdôrazňuje, aké dôležité je, aby Spojené štáty naďalej podporovali Ukrajinu počas agresívnej vojny vedenej Ruskom.

K vyhláseniam Zalužného sa vyjadril aj Kremeľ, ktorý uviedol, že situácia sa nedostala do slepej uličky a Rusko „dôsledne pokračuje“ vo vojne proti Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu vyhlásil, že nepovažuje situáciu na fronte za patovú, pričom zdôraznil, že Ukrajina nebude rokovať s Ruskom.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Ukrajinský prezident, Ukrajinský veliteľ ozbrojených síl
Zdroj: SITA.sk – Zalužnyj by podľa Zelenského nemal informovať o situácii na frontoch, reaguje tým na vyjadrenie o patovej situácií © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií