Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zalužnyj mal o patovej situácií pravdu, tvrdí Danilov a pomoc od Západu prichádza pomaly

Pripomenul, že Ukrajina od začiatku vojny žiadala Západ o pomoc pri ochrane oblohy, no zatiaľ bezvýsledne.

3.11.2023 (SITA.sk) – Tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov tvrdí, že hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj má pravdu a Ukrajina potrebuje vo vojne s Ruskom „nové prístupy“.

Pomoc pri ochrane oblohy

Danilov to povedal v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Slobodná Európa. Pripomenul, že Ukrajina od začiatku vojny žiadala Západ o pomoc pri ochrane oblohy, no zatiaľ bezvýsledne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Navyše vojenská pomoc od západných partnerov prichádza pomaly. Na tomto pozadí sa podľa Danilova Rusko spamätalo a začalo spájať svojich „priateľov“ – Irán a Severnú Kóreu.

„Máme dosť zložitú situáciu. A preto si myslím, že generál Zalužnyj má pravdu. Opakovane sme o tom hovorili, aj na zasadnutiach veliteľstva, že sú potrebné nové prístupy,“ skonštatoval Danilov.

Výrazný prienik je nepravdepodobný

Zalužnyj predtým uviedol, že niekoľko mesiacov trvajúca ukrajinská protiofenzíva „postupne prechádza do pozičnej formy“ a upozornil, že výrazný prienik cez ruské línie je nepravdepodobný.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Zalužnyj priznal, že parita medzi ruskou a ukrajinskou technológiou a taktikou vedie k určitému typu „patovej situácie“ podobnej tej, ktorú sme videli v prvej svetovej vojne.

Pre zabezpečenie víťazstva Kyjeva je podľa Zalužného kľúčová ukrajinská vzdušná prevaha, prelomenie ruských mínových bariér, zintenzívnenie protiofenzívneho boja, vytváranie a výcvik záloh a budovanie spôsobilostí elektronického boja.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Ukrajinský tajomník, Ukrajinský veliteľ ozbrojených síl
Zdroj: SITA.sk – Zalužnyj mal o patovej situácií pravdu, tvrdí Danilov a pomoc od Západu prichádza pomaly © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií