Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zamestnanci Slovenskej pošty si po roku opäť prilepšia, platy im stúpnu od marca

Štátna poštová spoločnosť po raste miezd vynaloží na zamestnancov v tomto roku celkovo viac ako 200 miliónov eur.

3.2.2023 (Webnoviny.sk) – Poštoví pracovníci si po roku opäť finančne prilepšia. Slovenská pošta, a. s., zvýši od 1. marca platy všetkým zamestnancom v pracovnom pomere, dohodla sa na tom v kolektívnom vyjednávaní so zástupcami odborových organizácií.

Osobné náklady štátnej spoločnosti sa tak do konca tohto roka zvýšia o 10,5 milióna eur a od budúceho roka o 12,5 milióna eur. Ako Slovenská pošta v piatok informovala, na náklady na zamestnancov v roku 2023 minie viac ako 200 miliónov eur.

Zlepšenie pracovných podmienok

„Slovenská pošta vstupovala do kolektívneho vyjednávania s plnou mierou zodpovednosti za zlepšovanie pracovných podmienok zamestnancov, ich finančného ohodnotenia, sociálnej starostlivosti najmä v oblasti stravovania a poskytovania príspevkov zo sociálneho fondu,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

„Dôležitým motivátorom zvyšovania miezd bola pre Slovenskú poštu aktuálna sociálna realita, vysoká inflácia a s ňou spojený rast životných nákladov, ktorý neobchádza ani zamestnancov Slovenskej pošty,“ dodala.

Výška platov nie je známa

Naposledy boli zamestnancom Slovenskej pošty zvyšované platy v januári 2022 v rámci Podnikovej kolektívnej zmluvy platnej pre roky 2022 až 2025. V poštovej spoločnosti pôsobia Odborový zväz pôšt a logistiky, Slovenský odborový zväz pôšt, Poštové odbory Senica a Slovenský odborový zväz pôšt a telekomunikácií.

Slovenská pošta neuviedla, o koľko zvýši mzdy zamestnancov a aká bude ich výška.

Agentúra SITA požiadala Slovenskú poštu o bližšie informácie o mzdách a zamestnancoch spoločnosti.

Viac k témam: Kolektívna zmluva, Zvýšenie platov
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanci Slovenskej pošty si po roku opäť prilepšia, platy im stúpnu od marca © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií