fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zamestnanci v Jasnej zasadili viac ako 2-tisíc stromčekov

Zamestnanci Jasnej v Nízkych Tatrách vysadili medzi 16. a 20. aprílom viac ako 2-tisíc sadeníc stromčekov. Využívajú tak čas, ktorý by inokedy trávili ešte na zjazdovkách.

Máte tip? napíšte nám mailom

Po minulotýždňovej výsadbe stromčekov na južnej strane hrebeňa Nízkych Tatier pokračujú zamestnanci Tatry mountain resorts (TMR) zo zatvoreného lyžiarskeho strediska Jasná tento týždeň vo výsadbe v lokalite Chopok-Sever.

Tisícky sadeníc sadia zamestnanci v súčinnosti s urbárom Ploštín v lokalitách Koliesko, Pekná vyhliadka a v ďalších. TASR o tom informoval PR manažér TMR Marián Galajda s tým, že do sadenia sa zapojil personál z lanoviek, zasnežovania, hotelov, gastronómie a obchodov.

„Myslím, že sme spojili príjemné s užitočným. Vyšli sme v ústrety požiadavkám lesníkov a naši ľudia priamo v teréne pomohli s obnovou lesa. Zároveň sme im mohli dať konkrétnu pracovnú náplň v čase, keď sú naše strediská pre preventívne opatrenia stále uzavreté. Sme radi, že štát našiel spôsob ako podporiť aj veľkých zamestnávateľov a my sa budeme na oplátku snažiť aj takýmto spôsobom vrátiť spoločnosti to, čo dostávame. Je to určite lepšie riešenie, ako poslať ľudí na úrady práce. Takto z toho bude mať osoh príroda aj ľudia,“ uviedol hlavný akcionár spoločnosti TMR Igor Rattaj.

Zamestnanci Jasnej už 16. apríla vysadili na južnej strane Chopku 1 800 sadeníc stromčekov – predovšetkým smrekov a jedlí. 20. apríla vysadili na severnej strane ďalších približne 800 stromčekov.

Prečítajte si tiež:
Splachovanie po malej potrebe je vraj prežitok! Sú s tým Slováci v pohode?

Jasná je verejnosťou často kritizovaná za výrub lesov a ničenie prírody či už na severnej, alebo na južne strane Chopku. Týmto gestom ale dokazuje, že sa o prírodu zaujíma a stredisku nie je ukradnutá.

Stredisko Jasná – Nízke Tatry je kvôli pandémii koronavírusu uzatvorené od 13. marca. Odvtedy ss pripravujú na ďalšiu sezónu.

Zo zjazdoviek začali ratrákmi sťahovať sneh na jednu kopu, ktorý by sa inak roztopil. Sneh zhromažďujú v lokalite Otupné, tesne pri lese v tieni, kde slnečné lúče počas leta svietia najkratšie. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií