fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Západ musí znižovať ruské schopnosti na preskupenie sa, vraví britský premiér Sunak

Moskva naďalej pokračuje vo svojej agresívnej vojne na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.12.2022 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Rishi Sunak v pondelok povedal, že Západ by mal pracovať na znížení „schopnosti Ruska o preskupenie sa”, keďže Moskva naďalej pokračuje vo svojej agresívnej vojne na Ukrajine. Ako príklad uviedol drony, ktoré Irán poskytuje Moskve.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Sunak vystúpil na samite Spoločných expedičných síl (JEF) v lotyšskej Rige. Tieto sily pod vedením Spojeného kráľovstva sú skupina 10 severoeurópskych národov, ktoré sú združené pre prípad hrozieb, aké momentálne predstavuje Rusko.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prostredníctvom videospojenia prihovoril účastníkom a taktiež hovoril o iránskych bezpilotných lietadlách Šáhid, ktoré Rusko používa pri útokoch na Ukrajinu. Dodal, že pri ostatných nočných útokoch ich Rusko použilo dovedna 34. „Na útoky sa neustále používajú ruské rakety a iránske bezpilotné lietadlá,“ povedal Zelenskyj.

Irán priznal, že dodal Rusku bezpilotné lietadlá, ale trval na tom, že k obchodu došlo pred vojnou Moskvy proti Ukrajine. Sunak zdôraznil, že ekonomické dôsledky pre Rusko „musia byť naďalej vážne“.

Viac k témam: Britský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Západ musí znižovať ruské schopnosti na preskupenie sa, vraví britský premiér Sunak © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko-čínske vzťahy sú podľa Putina najlepšie v dejinách, upozornil aj na rekordný rast obchodu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií