Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Západ už na Ukrajinu zabúda a Zelenskyj sa chystá na útek z krajiny, vyhlásil Lukašenko

Skôr či neskôr sa Európa priplazí naspäť k Bielorusku a Rusku, pretože Američania ju trhajú na kusy, povedal Lukašenko.

3.11.2023 (SITA.sk) – Samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že Ukrajina už ustupuje do úzadia, čo sa týka záujmu Spojených štátov. Zároveň poznamenal, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa údajne pripravuje na odchod z krajiny.

Lukašenko volal Zelenskému

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na bieloruskú štátnu tlačovú agentúru Belta, Lukašenko to povedal na stretnutí s pracovníkmi bieloruskej jadrovej elektrárne a robotníkmi z ďalších odvetví.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajina bude stále naša. Túto Ukrajinu nikto nepotrebuje. Na Blízkom východe nastávajú problémy… Varoval som Zelenského, keď začala vojna. Zavolal som mu a povedal som: ,Voloďa, počúvaj ma, som skúsený človek, roky som pracoval. Len čo začnú nejaké problémy, zabudnú na teba.‘ A čo sa stalo potom? Ukrajina je teraz zatienená. Musíte použiť hlavu predtým, ako zapojíte krajinu do nejakého neuváženého plánu,“ povedal Lukašenko.

Američania trhajú Európu na kusy

Následne poukázal na Afganistan a situáciu, ktorá v tejto krajine nastala, keď sa z nej stiahli Spojené štáty. „Nechali to vyschnúť a odišli. Tu to bude úplne rovnaké.“ USA sú podľa neho „ďaleko, sú veľké a toto absolútne nepotrebujú“.

Lukašenko vyhlásil, že skôr či neskôr sa „Európa priplazí späť k Bielorusku a Rusku“, pretože „Američania dnes Európu trhajú na kusy, ako chcú. A Európa nemôže odolať, pretože všetko závisí od amerického trhu – úvery, majetok a tak ďalej.

Západní politici sa podľa neho nezaujímajú o životy bežných ľudí a ide im len o naplnenie vreciek. „Potom zvyčajne niekam utečú. Rovnako ako aj Zelenskyj sa chystá na útek,“ skonštatoval Lukašenko bez toho, aby uviedol pôvod svojich špekulácií.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Západ už na Ukrajinu zabúda a Zelenskyj sa chystá na útek z krajiny, vyhlásil Lukašenko © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií