fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Západní spojenci musia zvýšiť vojenskú pomoc Ukrajine, vyzýva šéfka eurokomisie a dúfa, že v tom nastane veľký pokrok

Nemecko sa dostalo v posledných dňoch pod tlak v súvislosti s vojenskou pomocou, ktorú posiela vojnou zasiahnutej krajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Západní spojenci musia zvýšiť úroveň vojenskej pomoci a vybavenia, ktoré posielajú Ukrajine. V rozhovore s Christiane Amanpour z televízie CNN to v utorok povedala predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Ukrajina potrebuje „všetko vojenské vybavenie“, ktoré „dokáže zvládnuť a to zahŕňa aj pokročilé systémy“, skonštatovala Von der Leyenová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Veľmi dúfam, že v Ramsteine … že tam nastane veľký krok vpred,“ uviedla ďalej, odkazujúc na blížiace sa piatkové stretnutie v Nemecku, kde sa spojenci v rámci Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny stretnú s predstaviteľmi ukrajinskej obrany na leteckej základni Ramstein.

Nemecko sa dostalo v posledných dňoch pod tlak v súvislosti s vojenskou pomocou, ktorú posiela vojnou zasiahnutej krajine, pričom Spojené kráľovstvo vyzvalo Berlín, aby poslal nemecké tanky Leopard a umožnil, aby ich mohli poskytnúť aj ďalší.

Von der Leyenová zároveň potvrdila, že sa blíži desiaty balík sankcií proti Rusku, ktorý by sa mal podľa nej zameriavať najmä na odstránenie možností ich obchádzania.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Nemecko nepodporí celoeurópsky zákaz vydávania víz ruským turistom

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Západní spojenci musia zvýšiť vojenskú pomoc Ukrajine, vyzýva šéfka eurokomisie a dúfa, že v tom nastane veľký pokrok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií