Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francesco Calzona sa nedočkal premiérového víťazstva na lavičke Slovenska ani vo svojom piatom zápase.

24.3.2023 (SITA.sk) – Slovenská futbalová reprezentácia remizovala vo štvrtkovom úvodnom zápase kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku s mužstvom Luxemburska 0:0.

Na Štadióne Antona Malatinského v Trnave slovenskí hráči nepotvrdili úlohu favorita, herne nepresvedčili a ich taliansky tréner Francesco Calzona sa nedočkal premiérového víťazstva na lavičke Slovenska ani vo svojom piatom zápase.

„Samozrejme, chceli sme vyhrať, získať tri body, no máme bod. Škoda toho druhého polčasu, mali sme tam nábehy po stranách, chýbala nám finálna prihrávka, trošku šťastie,“ zhodnotil priebeh pri mikrofóne Sport 1 defenzívny stredopoliar slovenskej reprezentácie Stanislav Lobotka. „Toto bol zápas, keď bolo treba z minima vyťažiť maximum. Bol to môj prvý zápas, ale musím priznať, že niektoré šance musím zvládať lepšie,“ nadviazal útočník Róbert Polievka.

Slovenskí reprezentanti v rámci aktuálneho asociačného termínu budú v akcii ešte v nedeľu 26. marca, keď v druhom zápase kvalifikácie ME 2024 privítajú na bratislavskom Tehelnom poli mužstvo Bosny a Hercegoviny.

Kvalifikácia ME 2024 vo futbale (J-skupina)

Trnava

Slovensko – Luxembursko 0:0

ŽK: 57. Gerson (Luxembursko), rozhodovali: Obrenovič – Praprotnik, Kordež (všetci Slovin.), 3523 divákov

Zostavy:
Slovensko: Dúbravka – Pekarík (82. Tomič), Gyömbér, Šatka, Hancko – Kucka, Lobotka, Duda (80. Bénes) – Suslov (73. Mak), Polievka (73. Boženík), Haraslín
Luxembursko: Moris – Bohnert (84. Rupil), Gerson, Chanot, Olesen (64. V. Thill), Pinto – Borges Sanches (64. Jans), Barreiro, C. Martins, Gerson Rodrigues – Danel Sinani (84. S. Thill)

I. polčas

V prvom polčase mali loptu častejšie na kopačkách hosťujúci hráči. Boli kombinačne lepší, no nevypracovali si žiadnu gólovú príležitosť s výnimkou strely Gersona Rodriguesa, ktorú vyrazil gólman Dúbravka.

Spomedzi slovenských hráčov vyčnieval priamočiarosťou debutant Polievka na hrote útoku. Do prestávky dvakrát strelecky zakončil, no nepresadil sa.

II. polčas

Po zmene strán v 50. min Dudov priamy kop s námahou vytlačil pred seba Moris, no Polievka ľavačkou netrafil priestor bránky. Zakrátko mal tento útočník Banskej Bystrice na hlave čistú gólovú šancu, luxemburský gólman mu však pokus bravúrne zneškodnil.

Keďže zmenu skóre neprinieslo ani zakončenie Boženíka a Haraslína, slovenský tím napokon vstúpil do kvalifikácie bezgólovou remízou. V šiestom vzájomnom zápase medzi Slovenskom a Luxemburskom sa po prvý raz zrodil nerozhodný výsledok.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2024 vo futbale
Zdroj: SITA.sk – Zápas Slovensko – Luxembursko sa skončil remízou, tréner Calzona sa nedočkal premiérového víťazstva (video) © SITA Všetky práva vyhradené.