Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záplavy v Nemecku si vyžiadali už päť mŕtvych, poslednú obeť vytiahli policajti z takmer ponoreného auta

Polícia uviedla, že vodička zjavne ignorovala bariéry pred zaplavenou cestou.

4.6.2024 (SITA.sk) – Záplavy v Nemecku si vyžiadali päť mŕtvych. Piatou potvrdenou obeťou je podľa polície žena, ktorej telo vytiahli v bavorskom mestečku Markt Rettenbach zo zaplaveného auta.

Polícia uviedla, že vodička v pondelok zjavne ignorovala bariéry pred zaplavenou cestou, zišla z cesty do poľa a privolala záchrannú službu, aby ich upozornila, že jej auto sa plní vodou. Záchranári našli auto takmer ponorené.

Rozsiahle záplavy naprieč južným Nemeckom spôsobili cez víkend nepoľavujúce dažde. Situácia sa na juhozápade krajiny upokojila, úroveň hladiny vody v častiach spolkovej krajiny Bavorsko je však vysoká, a to hlavne na Dunaji a v oblasti Rosenheimu na juhovýchode.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Záplavy v Nemecku (fotografie)

Niektoré hlavné železničné trate, vrátane niekoľkých vedúcich do Mníchova, sú stále zablokované alebo prerušené.

Viac k témam: Obete, záplavy v Nemecku
Zdroj: SITA.sk – Záplavy v Nemecku si vyžiadali už päť mŕtvych, poslednú obeť vytiahli policajti z takmer ponoreného auta © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií