fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ZARA má čo vysvetľovať! Zákazníci v oblečení objavili všité odkazy od zamestnancov. Čo odkazujú?

Máte tip? napíšte nám mailom

Populárna sieť obchodov s oblečením, ZARA, čelí poriadnej kritike…

ZARA patrí k najväčším a najznámejších predajcov oblečenia po celom svete. Kritika na tohto predajcu sa objavovala aj v minulosti, no teraz opäť čelí poriadnemu problému, na ktorý upozornili samotní zákazníci. Ľudia, ktorí nakupovali oblečenie v jednej z tureckých predajni, začali v odevoch nachádzať všité tajné odkazy od zamestnancov, ktorí jednotlivé módne kúsky vyrábali. Tí chceli lístočkami upozorniť na nepríjemnú situáciu, v ktorej sú.

Asi 140 zamestnancov vo fabrike Bravo Tekstil údajne prišlo o prácu ešte minulý rok, keď sa majiteľ továrne, ktorá šije oblečenie okrem ZARY aj pre značky Next a Mango záhadne stratil a zamestnanci zostali bez akéhokoľvek vysvetlenia a najmä finančného odškodnenia. Momentálne čakajú na nevyplatené výplaty a rozhodli sa pre prišívanie odkazov do oblečenia, aby sa o ich situácii dozvedeli médiá a prinútili značky konať.

Jeden z odkazov znel takto: “Vyrobil som tento kúsok oblečenia, ktorý si ideš kúpiť, ale nedostal som za to zaplatené.” Informácie o všitých odkazoch sa rýchlo dostali na sociálne siete i do médií. Po tlaku verejnosti ZARA nemohla dlhšie mlčať a tak podala vyjadrenie, že spolu s partnermi usilovne pracujú na vytvorení špeciálneho fondu, z ktorého sa majú vyplatiť zamestnanci, ktorí sú momentálne bez príjmu.

Prečítajte si tiež:
Mrazivé svedectvo známej herečky: „Znásilnil ma priamo pri natáčaní filmu"

 

 

Zdroj: REFINERY29

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií