fbpx
Ďalšie kráľovské dieťa je na svete! Zara Tindall, vnučka kráľovnej Alžbety II., porodila dievčatko

Ďalšie kráľovské dieťa je na svete! Zara Tindall, vnučka kráľovnej Alžbety II., porodila dievčatko

Vnučka britskej kráľovnej Alžbety II. Zara Tindallová porodila v pondelok svoje druhé dieťa.

Informovala o tom včera (utorok 19.6.) spravodajská stanica Sky News s odvolaním sa na vyhlásenie kráľovskej rodiny.

Novonarodené dievčatko má hmotnosť približne 4,2 kg a prišlo na svet v nemocnici Stroud Maternity Unit v grófstve Gloucestershire. Jeho meno kráľovská rodina zatiaľ nezverejnila.

Druhé dieťa Zary Tindallovej a jej manžela Mikea Tindalla je v poradí 19. v následníctve na trón a súčasne 7. pravnúčaťom kráľovnej Alžbety II.

Buckinghamský palác vo vyhlásení uviedol, že pri pôrode bol prítomný aj Mike Tindall. Manželia už spolu majú štvorročnú dcéru Miu.

Vo vyhlásení sa ďalej píše: “Kráľovná, vojvoda z Edinburghu, princezná, kapitán Mark Phillips a Mikovi rodičia, Philip a Linda Tindallovci, už boli o tejto (radostnej) novine informovaní a sú z nej nadšení.” 

Zara Tindallová (36), bývalá športová jazdkyňa, v decembri 2016 potratila. Za manžela má od roku 2011 niekdajšieho hráča rugby Mikea Tindalla (39).

Matkou Zary Tindallovej je princezná Anna, ktorá je v poradí druhá najstaršia zo štyroch detí kráľovnej Alžbety II. a jej jediná dcéra.

Zdroj: teraz.sk

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Meghan Markle to po svadbe nemá vôbec jednoduché. Vstupom do kráľovskej rodiny sa musela vzdať nielen hereckej kariéry
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.