fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zasadacia miestnosť, ktorú budete zbožňovať! Ako ju správne zariadiť?

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý podnikateľ vie, akú veľkú hodnotu predstavuje perfektne zariadená zasadacia miestnosť. V dnešnom článku by sme vám chceli dať pár rád, ako ju zariadiť aj s ohľadom na produktivitu meetingov. Zasadačka može byť niečo omnoho viac ako len stôl a stoličky okolo neho. Ukážeme vám, ako na to.

Na čo treba myslieť pri zariaďovaní

Konferenčná miestnosť môže plniť hneď niekoľko funkcií. Ak chcete správne zariadiť zasadaciu miestnosť, čaká vás niekoľko jednoduchých krokov. Na začiatok si premyslite základné veci – koľko ľudí v nej maximálne môže byť, aký nábytok a technologické vymoženosti v nej chcete mať. Pripravte si rozpočet, aby ste poznali svoje možnosti investovania a podľa toho postupovali. V prvom rade sa sústreďte na farby. Možno vás maľovanie ešte len čaká a vyhnete sa zbytočným chybám alebo zlému dojmu.  Podlahy, steny a materiály by mali vytvárať rovnováhu. Chcete predsa, aby sa tu hostia aj zamestnanci cítili dobre. Vsaďte preto na teplé a pokojné farby, ktoré ľahko dokážete skombinovať.

zariadenie zasadacej miestnosti
AJ produkty

Skúste rokovať vstoji

Už máme pekne vymaľované a môžeme ísť vyberať nábytok. Štandardné masívne rokovacie stoly boli dlho jednoznačným favoritom, ale dnes sa zamestnávatelia čoraz viac zaujímajú o nastaviteľné rokovacie stoly. Zasadacia miestnosť tak dostane úplne iný rozmer. Pýtate sa, prečo by malo byť rokovanie vstoji efektívnejšie? V prvom rade budú pracovné stretnutia alebo porady kratšie. Je dokázané, že ak pri nich ľudia sedia, trvajú dlhšie a niekedy tak zbytočne uteká drahocenný čas. Keď stojíme, mozog pracuje omnoho lepšie, viac sa angažujeme vo svojej práci a vedie to ku kreativite a väčšej spolupráci s kolegami. Nesmieme zabudnúť ani na fakt, že je to lepšie pre naše zdravie, lebo sedavé zamestnanie je veľká záťaž pre naše telo.

Prečítajte si tiež:
Pred 75 rokmi oslobodili Osvienčim: Na mieste smrti sa stretlo 200 bývalých väzňov
rokovanie v stoji
AJ Produkty

Pohodlné stoličky

Aj keď je rokovanie v stoji prínosom, zo zasadačky sa môže stať aj školiaca miestnosť, kde strávite celé hodiny. V tomto prípade je státie naozaj neprijateľné a je potrebné kúpiť aj nejaké tie pohodlné kancelárske kreslá. Riešením však môžu byť aj konferenčné stoličky. Môžu mať nastaviteľnú výšku sedadla, takže účastníci porady, rokovania alebo školenia si ju upravia podľa seba. Aktívna alebo sedlová stolička zasa poskytuje polostojacu pracovnú polohu. Dôležité je vyberať tak, aby sa ľudia cítili dobre, pretože potom sa na svoju prácu dokážu výborne sústrediť a pracuje sa im ľahko. Správne vybavená zasadacia miestnosť je teda naozaj prínosom.

Pohodlné stoličky nesmú chýbať
AJ Produkty

Správne zvolené technológie

Možno sa to už stalo aj vám. Rokovacia miestnosť bola plná káblov a vy ste o nejaký zakopli. Tomuto sa pri zariaďovaní zasadačky treba vyhnúť. Už pri jej plánovaní si rozmyslite, ako by to všetko malo vyzerať, čo budete potrebovať a ako by ste sa vyhli zraneniam alebo vytrhnutým káblom. Interiéroví dizajnéri odporúčajú používať skrinku na káble, ktorá je  zapustená v stole alebo pod stolom. Projektor s príslušnou obrazovkou je dnes už nevyhnutnosťou, pretože prezentácie sa veľmi často iba v tlačenej podobe nerobia. Chýbať nesmie ani biela magnetická tabuľa alebo flip chart, kde sa zapisujú poznámky.

Prečítajte si tiež:
Rada meníš farbu vlasov ako chameleón? Existuje farba, ktorá ich mení prirodzene pri zmene teploty!
zasadacia miestnosť
AJ produkty

Myslite aj na ergonómiu

Možno vám pojem ergonomické pracovisko znie veľmi zvláštne, ale v skutočnosti sa za ním neskrýva žiadna veda. Takéto miesto na prácu môže zlepšiť zdravotný stav zamestnancov a tiež  zvyšuje ich pohodu a podporuje produktivitu alebo kreativitu. Aj zasadacia miestnosť by tak jednoznačne mala pôsobiť. Preto záleží na tom, ako rozmiestnite jednotlivé kusy nábytku. Berte do úvahy zdroje svetla a miestnosť tvorte tak, aby jej nič nechýbalo. Vznikne tu energia, ktorá zníži únavu a zlepší efektivitu práce. Dojem, aký zasadačka vytvorí, môže výrazne ovplyvňovať aj rokovanie či porady. Preto plánujte zodpovedne, aby bol výsledný efekt pozitívny ako pre zamestnancov, tak aj vašich hostí.

Zariaďujete zasadaciu miestnosť a hľadáte inšpiráciu alebo tie najlepšie vychytávky? V obchode AJ produkty nájdete všetko a vaša zasadačka bude ako z katalógu!

Prečítajte si tiež:

Spoznajte trendy v kancelárskom nábytku a zariaďte si kanceláriu snov

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií