fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zasadnutie vo veci expolicajta NAKA Mariána Kučerku opäť zrušili

Súd na bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry vydal Európsky zatýkací rozkaz.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.2.2023 (Webnoviny.sk) – Predseda senátu Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment zrušil termín verejného zasadnutia v trestnej veci obžalovaného expolicajta Mariána Kučerku vytýčený na štvrtok 2. februára. Ako informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová, termín verejného zasadnutia určený na 9. februára zostáva v platnosti.

Naposledy v tejto záležitosti predseda senátu zrušil termín zasadnutia určený na štvrtok 19. januára. Obžalovaný totiž prostredníctvom svojho obhajcu súdu oznámil, že sa na verejné zasadnutie nedostaví pre svoj zdravotný stav, ktorý mu nedovoľuje vycestovať z Bosny a Hercegoviny. Súd následne na Mariána Kučerku vydal Európsky zatýkací rozkaz.

Zdravotný stav mu nedovolil vycestovať

Marián Kučerka už predtým oznámil najvyššiemu súdu, že počas návštevy hlavného mesta Bosny a Hercegoviny Sarajeva sa mu zhoršil zdravotný stav a bola mu nariadená medikamentózna liečba a pokoj na lôžku.

Ako ďalej uviedol, trpí mimo iného problémami so srdcom a krvným tlakom. Preto sa nedostavil na verejné zasadnutie vytýčené na 12. januára, na ktorom sa malo rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku. Už predtým sa Marián Kučerka pre údajný úraz ospravedlnil aj zo zasadnutia vytýčeného na november 2022.

Prečítajte si tiež:
Pôvodne zrušená pobočka pošty v Spišskej Novej Vsi bude opäť fungovať, mesto aj riaditeľ sa nakoniec dohodli

Vinný z prijímania úplatku

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici uznal v marci minulého roku bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) za vinného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Zároveň mu uložil úhrnný trest 11 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia, a tiež trest prepadnutia majetku, ako aj ochranný dohľad vo výmere jeden rok. Marián Kučerka, ktorého obvinili v rámci policajných akcií Očistec aj Judáš, sa proti verdiktu odvolal.

Prokurátor bývalého vyšetrovateľa NAKA obžaloval pre skutok kvalifikovaný ako zločin prijímania úplatku a druhý skutok ako obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve.

Viac k témam: Akcia “Judáš”, Akcia “Očistec”, expolicajt, prijímanie úplatku, Súdy, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zasadnutie vo veci expolicajta NAKA Mariána Kučerku opäť zrušili © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií