Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zásoby prostriedkov protivzdušnej obrany Ukrajiny je vyčerpaná alebo zničená, tvrdí nemecký novinár

Röpcke neskôr aktualizoval svoj príspevok a poznamenal, že radšej nepovie, že „Ukrajina má nula rakiet Patriot“.

11.4.2024 (SITA.sk) – Ukrajine údajne došli rakety pre systémy protivzdušnej obrany Patriot a Iris-T. Na sociálnej sieti X, predtým Twitter, to napísal novinár z nemeckého denníka Bild Julian Röpcke, ktorý sleduje boje na Ukrajine.

Zásoby protivzdušnej obrany

„Ukrajine došli rakety Patriot a Iris-T. Taktiež väčšina ostatných zásob prostriedkov protivzdušnej obrany je vyčerpaná alebo zničená,“ napísal.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Röpcke tiež dodal, že západné krajiny majú vo svojich skladoch stovky systémov protivzdušnej obrany a tisíce rakiet, ktoré Ukrajina potrebuje.

Momentálne číslo nepozná

Röpcke neskôr aktualizoval svoj príspevok a poznamenal, že radšej nepovie, že „Ukrajina má nula rakiet Patriot“.

Podotkol, že pred dvomi týždňami dostal od nemenovaného zdroja presné číslo o počte rakiet pre systémy protivzdušnej obrany Patriot a Iris-T, ktoré má Ukrajina k dispozícii. Momentálne číslo vraj nepozná.

„Samozrejme, neprezradím to. Ale to číslo bolo vtedy také malé, že sa teraz musí blížiť k ničomu,“ napísal Röpcke.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, systém protivzdušnej obrany, systém protivzdušnej obrany IRIS-T SLM, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Zásoby prostriedkov protivzdušnej obrany Ukrajiny je vyčerpaná alebo zničená, tvrdí nemecký novinár © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií