Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zastavme korupciu apeluje na výmenu Šutaja Eštoka pre porušenie zákona v rekordnom čase, podľa Kubinu treba ceruzky strúhať lepšie

V nadácii sú presvedčení, že rezort nemôže riadiť človek, ktorý nepozná zákon alebo ho zámerne porušuje.

10.11.2023 (SITA.sk) – Nadácia Zastavme korupciu apeluje na stranu Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), aby vymenila ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD). V nadácii sú presvedčení, že rezort nemôže riadiť človek, ktorý nepozná zákon alebo ho zámerne porušuje.

„Zákon porušil v rekordnom čase – len dva dni po svojom nástupe do funkcie. Stalo sa tak, keď zrušil funkciu 1. viceprezidenta policajného zboru a zbavil sa tak Branka Kišša, ktorý túto pozíciu zastával a zároveň bol chráneným oznamovateľom,“ napísala Zastavme korupciu na sociálnej sieti.

Mestský súd Bratislava IV vrátil na pôvodné pracovné miesto prvého viceprezidenta Policajného zboru (PZ) Branka Kišša. Informoval o tom jeho advokát Peter Kubina, uviedol, že im bolo doručené neodkladné opatrenie súdu, ktorý v celom rozsahu vyhovel ich návrhu.

„Máme tu teda prvé rozhodnutie súdu potvrdzujúce nezákonnosť konania ministra vnútra, a to už po deviatich dňoch od podania návrhu. Čakáme na ďalších šesť. Nabudúce treba tie ceruzky lepšie zastrúhať,“ uviedol Kubina. Rozhodnutie je vykonateľné okamžite.

Viac k témam: advokát, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie, Porušenie zákona, viceprezident Policajného zboru SR
Zdroj: SITA.sk – Zastavme korupciu apeluje na výmenu Šutaja Eštoka pre porušenie zákona v rekordnom čase, podľa Kubinu treba ceruzky strúhať lepšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií